- Rubrika

Evropský pohár vyhrálo Španělsko

30.6.2008

Evropský šampionát EURO 2008 je u konce. Finálový zápas mezi Německem a Španělskem odstartoval v neděli závěrečný ceremoniál a zpěvák Enrique Iglesias svou skladbou, oficiální písní Euro 2008 — Can You Hear Me. Za celý zápas padl jediný gól. Do německé branky ho poslal španělský útočník Fernando Torres.

Osudný gól padl ve 33. minutě a tím Španělům zajistil vítězství titulu Mistra Evropy 2008. Zatímco hráči německého týmu měli slzy na krajíčku spíše ze smutnku, Španělé plakali radostí. „Ze začátku jsme nevěřili, že dojdeme takhle daleko. Ale nakonec si myslím, že jsme byli nejlepší tým z celého Eura a výhru jsme si zasloužili. Už se těšíme na Mistrovstí světa,“ řekl po zápase hrdina večera, Fernando Torres.

Za to kapitán německé fotbalové reprezentace, útočník Michael Ballack měl opačnou náladu. „Jsme samozřejmě zklamaní. Hráli jsme dobře, ale Španělové si výhru zasloužili. Družstvo došlo do finále, to je taky úspěch. Když se ohlédneme za konkurencí, která na letošním Euru hrála, je to úžasné, kam až jsme došli. Šest týdnů dřiny si zaslouží pořádnou oslavu,“ odpověděl. A je to tak. Druhé místo je také úspěch. Což ocenil i trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw: „Dovést tým do finále je pro mě velký úspěch. Družstvo tvrdě pracovalo, ale užili jsme si společně i hodně srandy. Celý tým byl úžasný. Měl jsem od všech velkou podporu. Budeme se dále vyvíjet. A kdo ví jak se umístíme v JAR na Mistrovství světa. “

Letošní fotbalové mistrovství Evropy bylo napínavé po všech stránkách. Měli jsme možnost prožívat velmi emotivní zážitky. Napětí, radost, zklamání, šok i pěkné fotbalové zážitky, kterých nebylo málo. Proto si nenecháme ujít ani další velký fotbalový svátek – Mistrovství světa v roce 2010. Stálo to za to, takže nashledanou v JAR!

foto: uefa.com