- RubrikaSportuj

Evropské poháry pro Jičín začaly postupem do druhého kola

10.9.2013

V úvodních dvou utkáních 1. kola EHF Cupu, a v historicky prvním duelu jičínských házenkářů v evropských pohárových soutěžích, přivítal celek jičínského Ronalu mistra Bulharska, tým HC Dobrudja.

V prvním zápase šlo o jednoznačnou partii pro jičínský tým. Domácí svého protivníka od prvních minut převyšovali ve všech herních činnostech a bezproblémově se ujali vedení 5:0. Po změně stran pokračovali domácí v nastoleném tempu a svůj náskok neustále navyšovali. Hosté se sice snažili, ovšem jejich herní kvality na změnu obrazu hry nestačily. Domácí tak nakonec ve své premiéře v evropských pohárech svého soupeře deklasovali rozdílem dvaceti branek a o postup do druhého kola by je mohl připravit pouze velký házenkářský zázrak.

Hned v neděli byla na programu odveta. Již sobotní zápas jasně ukázal výrazný výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy, o postupujícím do 2. kola druhé nejprestižnější evropské soutěže bylo prakticky rozhodnuto. Do druhého střetnutí dali trenéři příležitost dalším hráčům, premiéru na evropské scéně zažili Hošic a mladičký Kolc, naopak odpočívali Lepieš a Kraus.

Scénář nedělního duelu byl prakticky identický s tím sobotním. Jediným rozdílem byla skutečnost, že domácí házenkáři Jičína byli uvedeni v zápise o utkání jako hosté. Pozorná obrana, spolehlivý gólman Machalický a snaha domácích o přechod do rychlých protiútoků. To byly prvky, které psaly historii prvního poločasu.

Do poslední třicetiminutovky pohárového víkendu vtrhli domácí opět patřičně natěšeni. Na výši skóre příliš nehleděli, neustále se pokoušeli o nátlakovou hru a jejich snaha byla odměňována dalšími brankami v síti bezmocných gólmanů Dobrudji. Za zmínku stojí především krásné spolupráce benjamínka Kolce a kapitána celku Bareše, přičemž druhý jmenovaný zužitkoval ideální přihrávky zakončením do prázdné branky. Také ostatní hráči se postupně zapisovali do listiny střelců a měli svůj podíl na konečné výhře 15:37.

Již nyní se mohou jičínští příznivci těšit na házenkářský svátek, ve druhém kole narazí naši házenkáři na přední celek dánské ligy, tým Skjern Handbold. První duel bude sehrán o víkendu 12. – 13. října na palubovce jičínské sportovní haly, odveta o týden později v Dánsku.