- Rubrika

Euro skončilo i pro Rakušany, na Němce čeká Portugalsko

16.6.2008

Dnešní zápas Německo-Rakousko se odehrával na fotbalovém stadionu ve Vídni. Ten zaplňovali převážně rakouští příznivci. „Z hleďiště bylo slyšet hlavně rakouské fanoušky, ale i tak jsme celý zápas bojovali a nenechali se ničím vyvést z míry. “ řekl po zápase německý kapitán Michael Ballack (viz. foto). Právě on byl autorem jediného gólu, který vstřelil do brány hned v začátku druhého poločasu z trestného kopu.

Poněkud nervózní byli hlavně trenéři obou týmu. Kvůli nevhodným poznámkám je rozhodčí oba vykázal z hřiště. Do konce zápasu museli sedět na tribuně a přihlížet. „Jsme trenéři, máme za úkol řídit hráče, říkat nahlas, co si myslíme a jak se hra má hrát. Odvádíme tak svou práci, “ vyjádřil se k situaci německý trenér Joachim Löw.

Löw dnes splnil i svůj slib, dovést po dlouhé době Německo do čtvrtfinále ME. „Cítím se dobře a jsem s výhrou samozřejmě velmi spokojený. Tento zápas jsme neměli zase tolik šancí a z nich jsme využili pouze jednu. Přesto jsem velmi rád, že se nám podařilo postoupit. Dnes se mi bude dobře spát,“ vyjádřil se v rozhovoru německý trenér. Němce nyní očekává čtvrteční zápas v Ženevě proti Portugalcům. „Na Portugalsko se musíme dobře připravit a promyslet sestavu. Svému týmu věřím, má vysokou kvalitu. Budeme se co nejvíce snažit,“ dodal Löw.

Naopak trenér rakouské reprezentace odcházel z hřiště velmi smutný. „Naším cílem bylo postoupit ze skupiny a to jsme nedokázali,“ byla odpověď na dotaz, jak je s výsledkem mužstva na Euru spokojen. Uvidíme, zda se Josefu Hickersbergerovi ještě někdy podaří dovést mužstvo dál, jeho smlouva platí pouze do konce roku. „Nejsem ještě rozhodnutý, zda zůstanu, či národní mužstvo opustím. Jěště je mnoho věcí, které se musí dořešit. Nechci dělat zbytečné závěry.“

Domácí Rakušané tedy tímto zápasem svojí účast na evropském šampionátu ukončili, s sebou si odnesli 3 žluté karty. Uvidíme jak se bude dařit Němcům. Pokud ve čtvrtek proti Portugalcům svůj výkon nevylepší, bude to zřejmě na letošním mistrovství Evropy jejich poslední zápas.

foto: uefa.com