- RubrikaNEWS

ECO – WORLD: Ekologické a přitom tak nádherné! Eko-pláže světa 2.díl

11.4.2011

Týden nám utekl jako voda a my se opět shledáváme u další dávky nezapomenutelných pohledů na ekologicky fungující pláže světa. Takže žádné otálení a vzhůru za dobrodružstvím.

Las Islas Cies – Galicia, Španělsko

Pouze omezený počet návštěvníků a automobilů má umožněn přístup na tento nedotčený ostrov, který je zároveň I národním parkem a je nejvíce okouzlující pláží v celé Evropě. Na tomto místě si užíváte pocitu jistoty, že vaše stopy budou z písku kompletně smazány křišťálově modrou vodou.

Sancho Bay – Fernando de Noronha, Brazílie

Fernando De Noronha Island má vice než tucet pohádkových pláží, ale pláž Sancho Bay je místem, které je opředené mnoha tajemstvími. Na tuto část ostrova vede jediný žebřík a pláž je ukryta mezi skalními stěnami.


Punta Norte – Peninsula Valdes, Patagonie

Tato pláž je součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Společně se svou sesterskou pláží Punta Cantor nabízí největší dokumentární zážitek, protože zde žije vice než 20 velryb, mořští sloni, lvi a kolonie mořských ptáků.

Qalansia – Socotra Island, Jemen

Tento široký pás pláže podél tyrkysově modré vody, vytváří scénu pro své přirozené protagonisty, mezi které patří zejména kormoráni, volavky, žlutí kraby a delfíni jako hlavní hrdinové.

The beach – Koh phi-phi island, Thajsko

Dech této šumivé pláže obklopené smaragdově ryzí vodou, podivně tvarovanými vápencovými skalami a palmami, se neztratil ani po natočení filmu The Beach s Leonardem di Capriem v hlavní roli.

V příštím díle Eco – Worldu se poohlédneme po celebritách a jejich přístupu k životnímu prostředí. Kdo nám chrání nejvíce a kdo naopak znečišťuje, jak jen může? To vše v příštím díle.