- RubrikaSportuj

Dukla porazila jičínské mistry a posunula se na druhé místo v tabulce

22.5.2013

Jičín již má mistrovský titul jistý, i tak se v extralize házenkářů bojuje i o další medailové pozice. Na druhou příčku se po předposledním kole vyhoupla pražská Dukla.

Ta porazila právě mistrovský Jičín. Dukla se tak díky výhře velmi přiblížila medaili. Pomohl k tomu také výborný výkon pražských střelců v zápase proti Jičínu. Polášek vstřelil 8 branek, Šik 6 a Rams 5. Oproti tomu tradiční jičínské opory, Babák a Vocásek zůstali na dvou respektive třech brankách.

Remízou skončil zápas Plzně se Zubří. Vinkelhöfer z Plzně a Bechný ze Zubří se přetahovali o to, kdo dá nakonec více branek. Nakonec vyhrál zuberský Bechný, který k deseti brankám přidal i rovnou osmičku proměněných sedmimetrových hodů. Ani to ale nepomohlo Zubří tento zápas vyhrát.

Přímý souboj o třetí místo v tabulce byl k vidění v Hranicích, kam přijel tým Lovosic. V dresu domácích opět zářil reprezentant Stržínek, kterého výborně doplnil Tůma. Hranice se díky výhře nad Lovosicemi posunuly na třetí místo.

V posledním kole, které se bude konat 25. května, se utkají Lovosice doma s Duklou, Zubří přivítá Hranice a Jičín bude hostit Plzeň.