- RubrikaKULTURA

DUB FX: Hudba, kterou dělám, je plná efektů

14.11.2013

Australský zpěvák DUB FX v létě navštívil několikrát Českou Republiku. A nám se povedlo s tím výjimečným člověkem udělat rozhovor, a to na Sázavafestu!

Jak vytváříš svou muziku?

To co já dělám, je hlavně o basových a různých jiných efektech. Všechno si to nahrávám a zkouším, jak to bude znít. Ty efekty jsou různé. Většinou všechno začínám beatboxem. Pak zkouším trošku vyšší tóny. A pak basy. A pak ty ostatní zvuky.

Jak vůbec vzniklo tvoje jméno?

Tak nejdřív se DUB FX jmenoval celý band. Hrál jsem v mnoha kapelách, jazzových, hip-hopových, reggae kapelách. Dokonce i heavy-metalových kapelách. Ale všechno s tím názvem vzniklo v reggae kapele, protože já miluju dub reggae. A po pár letech jsem měl pouliční vystoupení v Londýně. A tam se mě někdo zeptal, jak se jmenuju, tak jsem řekl Benjamin, protože tak se jmenuju. A pak jsem jednou měl zase vystoupení a beatboxovali tam se mnou děti a ty říkali, že se jmenuji Hurikán a Fantom. A pak najednou se mě zeptali, a mě bylo trošku blbý říkat Benjamin, tak jsem rychle plácnul DUB FX. A to se jim líbilo. A už mi to i zůstalo.

Koncertoval si letos v Čechách na Colours of Ostrava. Jak se ti tam líbilo?

Byl to letos můj asi nejlepší koncert. Oblíbený festival. Měl jsem koncert na hlavní stagi v pět odpoledne, což bylo úžasné. Byl to tam cool.

Máš nějakou zprávu pro české fanoušky?

Buďte pořád stejně parádní a krásní jako jste. Já nejsem žádná superstar, jsem pouliční umělec a doufám, že za Vámi přijedu co nejdřív.

Co tvé plány do budoucnosti?

Tak v prosinci doufám, že vyjde mé nové CD. To mě čeká. A k tomu udělám trička, a všechno okolo.