- RubrikaSportuj

Druhé kolo motokárového šampionátu už v neděli!

15.3.2013

V neděli 17. března se v KartAréně Havlíčkův Brod pojede druhé kolo letošního Havlíčkobrodského motokárového šampionátu. Závod odstartuje ve 14 hodin.

Druhý ročník motokárového poháru odstartoval na začátku února a z vítězství se radoval Tomáš Málek z Prahy. „Letos jsme změnili bodovací systém, šampionát tak bude více vyrovnaný a napínavý až do samotného konce,“ říká organizátor Michal Prášek.

Změnil se také samotný průběh závodů. Po tréninkových jízdách se jezdci seřadí do skupin, ve kterých závodí čtyřikrát po osmi minutách – tak aby si mezi sebou vystřídali závodní stroje.  Finále se pak jede mezi nejúspěšnějšími čtyřmi jezdci.

Do nedělního závodu se může přihlásit úplně každý, po zaplacení startovného navíc celý týden trénuje o třetinu levněji. „Jezdí u nás muži i ženy všech věkových kategorií,“ potvrzuje Prášek.

Nedělní měřenými tréninkovými rozjížďkami, potom bude následovat turnajový pavouk až do finále. „Závody jsou opravdu pro všechny, proto zveme muže i ženy, děti i dospělé, prostě všechny, kteří si chtějí trošičku rozproudit adrenalin,“ uzavírá Prášek.

Partnerem závodů je Město Havlíčkův Brod, Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod a Poháry.com. Mediálním partnerem je kulturní magazín ZOOM.