- RubrikaSportuj

Druhá zlatá medaile s mistrovství světa v cyklokrosu

1.2.2010

Tábor 31.1.2010: Závěrečný den mistrovství přinesl opět zlatou v podání Zdeňka Štybaře.

V závěrečný den šampionátu se vkládali velké naděje na zisk medailí v kategorii žen i mužů. V ženské kategorii to byla Kateřina Nesh a v mužské Zdeněk Štybar.

Katka měla smůlu už od startu, kdy po krátké době od startu upadla a táto smůla ji potkala ještě třikrát. Tímpádem bylo po naději na medailové umístnění. Ale i tak si zaslouží obdiv, že i přes nepřízeň osudu dokázala dojet na čtvrté pozici.

Odpoledne ve 14 hodin byl odstartován důležitý závod mužů. Sem se upínali naděje nejvíce. Tou nadějí byl současný vedoucí světového poháru Zdeněk Štýbar. Okolí tratě lemovali tisíce diváků. Jen s Belgie jich přijelo 15 tisíc. Závodům přálo i počasí. Svítilo sluníčko, což na druhou stranu udělalo trať ještě složitější. Cyklokrosaři jsou ale na takové podmínky zvyklí. Zdeněk Štybar to nemněl ničím ulehčené, na začátku ho potkal defekt. Tu zapracovali skvěle mechanici a připravily náhradu. Po tom nasadil Zdeněk obrovské tempo a už si nenechal vítězství nikým sebrat. Za obrovského nadšení diváků dojel zničený do cíle. Klobouk dolů před jeho výkonem. Štybar se po triumfu před domácím publikem neubránil slzám dojetí. „Vyhrát tady v Táboře je něco neuvěřitelného, je to zážitek až do konce života. Myslím si, že fanoušci byli neuvěřitelní, fandilo se po celé trati. Hrozně jsem si to užíval,“ řekl Štybar novinářům po medailovém ceremoniálu. Mezi diváky bylo možno vidět i posledního žijícího po válečného reprezentanta a trenéra pana Františka Jursu. Jho

Výsledky žen:1. Marianne Vos (NED),  2. Hanka Kupfernagel (GER), 3. Daphny Van Den Brand (NED), 4. Kateřina Nash, 5. Eva Lechner (ITA)

Výsledky mužů: 1. Štybar (ČR) 1:08:58, 2. Vantornout -21, 3. Nijs (oba Belg.) -38, 4. Bína (ČR) -40, 5. Mourey (Fr.)

Medailové pořadí zemí:

1. Česko      2 0 0
2. Polsko     1 1 0
3. Nizozemsko 1 0 2
4. Belgie     0 1 1

5. Francie    0 1 1
6. Německo    0 1 0

Foto: Ján Honza