- RubrikaNEWS

Dřevosochařské sympozium v jihočeském Žumberku se ponese ve znamení zvěrokruhu

20.8.2015

Na pozdně gotické tvrzi Žumberk u Nových Hradů a v jejím malebném okolí se uskuteční od 21. srpna do 4. září již třetí ročník Mezinárodního dřevosochařského sympozia. Akci připravil Krajský úřad Jihočeského kraje společně s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích, které spravuje žumberskou tvrz.

Práci sochařů v průběhu sympozia mohou návštěvníci zblízka sledovat denně od 10 do 18 hodin. Mohou obdivovat nejen zručnost a výtvarný cit umělců z pěti evropských zemí, ale také jejich tvůrčí představy, které osobitě vkládají do každého díla. Tématem výtvarných prací bude stejně jako v předchozím ročníku znamení zvěrokruhu. Starší i zbrusu nové sochařské výtvory na toto téma zůstanou trvale v areálu a stanou se součástí návštěvnické trasy.

Dřevosochařskou práci předvedou Richard Zozulák ze Slovenska, Robert Kunec a Gernot Egwald Ehrsam z Německa, dále Rakušané Rudolf Schinnerl s Petrem Bergrem a také dva umělci sídlící na českém jihu – Zdeněk Chmelař a Miro Žáčok. Po celou dobu konání sympozia bude možné prohlédnout si rovněž stálou muzejní expozici nebo dvě aktuální výstavy Ryby a lidé resp. Rožmberkové a rybníkářství v jižních Čechách a ve Waldviertlu.

Text a foto Jihočeské muzeum