- RubrikaLIFESTYLE

Dostala jste obraz? Prodlužte jeho životnost

29.1.2018

Obrazy jsou nejenom zajímavým a vyhledávaným doplňkem do interiéru, ale jedná se také o vhodný dárek. Že jste ho dostala? Potom je dobré myslet na několik důležitých věcí, díky kterým prodloužíte u daného obrazu jeho životnost. O jaké se jedná? Podívejte se.

Snižte riziko poškození při transportu

Obraz nelze jenom tak hodit do tašky a jít. Jak proto, že může dojít k poškození plátna, tak i proto, že může dojít k poškození rámu. Jak na zabalení obrazu na plátně, abyste eliminovala případné problémy? Využijte osvědčeného pomocníka, kterým je bublinková folie. Když ho následně zabalíte ještě do několika vrstev látky, nemusíte se při transportu čehokoliv bát.

Máte doma správní prostředí?

Pro obrazy je důležité také to, v jakém prostředí se nacházejí. I to se může celkem výrazně podepsat na jejich životnosti a tedy stále dokonalém vzhledu. Proto zajistěte, aby v konkrétní místnosti byly vždy podmínky takové, které se na obraze nebudou jakkoliv negativně podepisovat. Co je trojice věcí, na kterou se zaměřit? Jedná se o:

  • Teplotu vzduchu
  • Vlhkost vzduchu
  • Čistotu vzduchu

Obraz čistěte velmi opatrně

Jakmile je na zdi, můžete počítat s tím, že se na něm bude usazovat prach. To je naprosto přirozené. Proto se musíme dotknout i fáze čištění. Jak doporučují odborníci z internetového obchodu Perfektniobrazy.cz, je vždy správnou volbou využívat suché čištění. Prach můžete jednoduše odstranit jemnými pohyby prachovkou. Použít je možné i vysavač s vhodným nástavcem. Zde ale pozor na jeho výkon – síla by měla být co nejmenší.

Raději dále od dětí

Máte doma malé děti? Jistě víte, že velmi rády zkoumají nové věci, na které si rády nejenom sáhnou, ale třeba vezmou do ruky i pastelky neb fixy. Už tušíte, kam tím míříme? Jistě ano. Proto dbejte na to, aby byl konkrétní obraz raději dále od vašich neposedných potomků.

Podobné články