- Rubrika

Dobré zprávy

13.8.2009

Když člověk čte noviny, je to dnes jako by šel do sadomasochistického salónu. Dostane výprask a ještě si to zaplatí. Negativní zprávy se na nás valí z denního, týdenního, měsíčního i občasného tisku, ze všech televizních kanálů.

Hospodářská krize, kriminalita, terorismus, přistěhovalectví, česká politika a politici, války a přírodní katastrofy na nás skáčou z tisku i televize. V takové situaci je příjemným osvěžením, když v té záplavě negací a hrůzy si člověk přečte něco dobrého, něco příjemného. Že se něco povedlo, někdo vymyslel něco, co lidem pomůže, že někdo něco dobrého dokázal.

Takovou příjemnou zprávou, která nejvíc zapůsobila v poslední době na mě, bylo nouzové přistání amerického letadla na řece. Seděl jsem na netu a první zpráva byla: Do řeky Hudson se zřítilo letadlo. Počet lidí na palubě byl znám, počet obětí nikoli. Další zpráva zněla: Na řece Hudson nouzově přistálo letadlo.Počet obětí není znám. Pak přišla další, tentokrát definitivní aktualizace: Na řece Hudson nouzově přistálo letadlo, všichni přežili. Neuvěřitelné.

Tak aspoň jedna skvělá zpráva v záplavě katastrof. Dobré zprávy člověku dodávají sil, špatné mu je ubírají.Měli bychom se v zájmu svého zdraví naučit slyšet hlavně ty dobré, ač jsou v menšině. Ale ještě lépe nečíst noviny a nesledovat zprávy v televizi.