- Rubrika

Do Česka přijede poprvé Jimmy Somerville. Vybral si O2 Sázavafest!

11.5.2009

První srpnový víkend přivítá multižánrový a multikulturní festival O2 Sázavafest rekordní počet zahraničních hostů. Pořadatelé se domnívají, že padne i návštěvnický rekord. Zájem o vstupenky dramaticky vzrostl po oznámení headlinera, kterým je Američan Moby. Další výraznou hvězdou bude Skot Jimmy Somerville, který vystoupí vůbec poprvé v České republice.

„Letošní ročník O2 Sázavafestu jsme zasvětili kvalitní muzice. Letos jsme do Kácova pozvali hodně zahraničních hostů z nejrůznějších hudebních žánrů. Chceme se tímto vykročit ze středu Evropy dál a směrovat festival k těm největším hudebním akcím,“ prozradil šéfdramaturg festivalu Pavel Kloupar.

Mezi již potvrzené zahraniční interprety jako jsou Moby (USA), Freak Power (UK), New York Ska-Jazz Ensemble (USA), Grooverider (UK), Die Happy (DE), The Gathering (NL), Speed Caravan (FR), The Kitchenettes (CH), Fabio (UK) a Xandria (DE) nyní přibyl skotský zpěvák Jimmy Somerville a německá pop-punková čtyřka Green Frog Feet.

U řeky Sázavy ve středočeském Kácově zazní i píseň To Love Somebody úst osmačtyřicetiletého Skota Jimmyho Somervilla, který je znám jako homosexuální zpěvák s levicovými názory či jako bojovník proti AIDS. Před svou sólovou dráhou, na kterou se vydal v roce 1988, působil ve skupině Bronski Beat. Odtud pochází slavný hit Smalltown Boy už z roku 1984! Dále byl součástí dua Communards. Tam působil společně se svým spoluhráčem Colesem. S hitem Don´t Leave Me This Way, který na kterém se podílela i zpěvačka Sarah – Jayne Morris, Somerville dobyl anglickou hitparádu.

„Jimmyho vystoupení na O2 Sázavafestu bude navíc obohaceno o vícečetný vokál, takže vyniknou všechny jeho slavné duety,“ prozradil další specialitu festivalu jeho šéfdramaturg.

Green Frog Feet, kteří momentálně slaví deset let své existence, na O2 Sázavafest jako na první hudební akci v České republice zahrají skladby z nového alba v rámci svého středoevropského turné. Německá formace patří v současnosti k nejlepším německým kapelám, jako jsou například Donots. Green Frog Feet se proslavili už v roce 2005, kdy vyhráli cenu Best Newrocker na MTV. Za svých deset let existence si stačili zahrát například se Simple Plan, The Hives, Pink a mnohými dalšími hvězdami.

„Jejich CD se prodává po celém světě, včetně Japonska a USA. V Evropě se prodejnost jejich desky pohybuje okolo čtyřicátého místa,“ dodal Pavel Kloupar.

Na festivalu má vystoupit také vítěz evropské soutěže European Reggae Contest.

Díky O2 Sázavafestu dostávají šanci účastnit se této soutěže i reggae a ska kapely z Česka. „V rámci European Reggae Contest je Evropa rozdělena do devíti regionů. České kapely budou v prvním kole soutěžit společně s rakouskými. Vítěz tohoto kola postoupí do evropského finále na hlavní scéně italského festivalu Rototom Sunsplash, který s námi navázal intenzivní spolupráci,“ vysvětlil Pavel Kloupar.

Od 1. května do 20. června je vstupenka v předprodejní síti Ticketpro za 899 korun. Letní a zatím nejlevnější vstupné v rámci tuzemských festivalů bude na O2 Sázavafest stát od 21. 6. do 29. 7. 1200 korun.

Více informací o hudební soutěži a O2 Sázavafestu na www.sazavafest.cz.