- Rubrika49. MFF KV

Dny kritiků Variety budou mít letos ve Varech opět pestrou nabídku filmů

4.6.2014

Letos již po sedmnácté European Film Promotion (EFP) prezentuje v úzké spolupráci s prestižním Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary a magazínem Variety programovou sekci Dny kritiků Variety: Evropa dnes! Cílem sekce je zaměřit se na v evropském kontextu mimořádné filmy a jejich režiséry.

Deset filmových režisérů, kteří pod záštitou EFP přijedou do Karlových Varů, představí své filmy festivalovému publiku, filmovým profesionálům i zástupcům médií během dvou dnů, 6. a 7. července 2014.

MFF Karlovy Vary (4. – 12. července 2014) je považován za most mezi zeměmi a kulturami Západu a střední a východní Evropy. Festival je významnou platformou pro setkávání filmařů, producentů, distributorů, sales agentů, festivalových dramaturgů a médií. Finanční podporu akce Dny kritiků Variety: Evropa dnes! a marketing vybraných filmů zajišťuje Program MEDIA (2007 – 2013) Evropské unie a deset členských organizací European Film Promotion.

„Dny kritiků Variety: Evropa dnes!“

Macondo, Režie: Sudabeh Mortezai, Rakousko
Nepřítel třídy / Class Enemy, Režie: Rok Biček, Slovinsko
Slepá / Blind, Režie: Eskil Vogt, Norsko, Holandsko
Quod erat demonstrandum, Režie: Andrei Gruzsniczki, Rumunsko
Grand Piano, Režie: Eugenio Mira, Španělsko
Bílý stín / White Shadow, Režie: Noaz Deshe, Itálie, Německo, Tanzánie
Nejistý / Insecure, Režie: Marianne Tardieu, Francie
Schůzky naslepo / Blind Dates, Režie: Levan Koguashvili, Gruzie
Tati, chyť mě / Catch Me Daddy, Režie: Daniel Wolfe, Velká Británie
Kalvárie / Calvary, Režie: John Michael McDonagh, Irsko, Velká Británie

Dny kritiků Variety: Evropa dnes! je dlouhodobě jednou z nejpopulárnějších programových sekcí a již tradičně představuje nové režisérské talenty. Oblibu si získala zejména u mladých festivalových diváků. Filmy v sekci jsou multižánrové, nezvyklé, napínavé a provokující.