Divadlo v Dlouhé – program na květen

14.4.2011

čt 28. 4. – st 4. 5. – Dítě v Dlouhé

13. ročník divadelního festivalu pro děti a jejich dospělé

ne 1. 5.

15:00 – Standa a dům hrůzy (Arnošt Goldflam, Hana MikoláškováPrvní)

host – divadlo Polárka, Brno

divadelní provedení bestsellerového hororu pro děti o Standovi „Superstandovi“

po 2. 5.

18:00 – Démonův pramen (Hubert Krejčí)

host – divadlo Alfa, Plzeň

nahlédnutí do fascinující asijské divadelní kultury

út 3. 5.

18:00 – Eskymo je Welzl (Martin Františák )

host divadlo Šumperk

Osudy slavného rodáka ze Zábřehu na Moravě, poutavého vypravěče a pábitele Jana Welzla.

st 4. 4.

19:00 – Polední úděl (Paul Claudel)

Drama jedné ženy a tří mužů. Příběh trýznivé lásky a nikdy nenaplnitelné touhy.

čt 5. 4.

19:00 – U Hitlerů v kuchyni (Arnošt Goldflam)

poslední uvedení v sezoně

historky z Hitlerovic kuchyně

pá 6. 4.

19:00 – Naši Furianti (Ladislav Stroupežnický)

Gogolovská groteska s prvky italského neorealismu

ne 8. 4.

19:00 – Naši furianti (Ladislav Stroupežnický)

Gogolovská groteska s prvky italského neorealismu

po 9. 4.

19:00 – Dáváme děťátku klystýr! (Georges Feydeau)

Večer dvou aktovek slavného komediografa na věčné téma manželského souboje

út 10. 4.

19:00 – Naši Furianti (Ladislav Stroupežnický)

Gogolovská groteska s prvky italského neorealismu

st 11. 4.

19:00 – Macbeth (William Shakespeare)

poslední uvedení v sezoně

Zločin a zločin a zločin a trest

čt 12. 4.

19:00 – Stalo sa prvého septembra (Pavol Rankov)

scénické čtení

Príbeh o láske, ak ju vyššia moc dovolí.

pá 13. 4.

19:00 – Vějíř s broskvovými květy (Kchung Šang-žen)

derniéra

Milostný příběh mladého vzdělance a nankingské nevěstky, přervaný válkou a společenskou destrukcí konce dynastie Ming.

so 14. 4.

15:00 – Myška z bříška (Taťjana Lehenová, Jan Borna)

poslední uvedení v sezoně

„Povídej, ale úplně od začátku.“

út 17. 4.

19:00 – Faidra (Seneca)

poslední uvedení v sezoně

„Musí se příroda vymknout z kloubů, když krétská žena miluje?“

st 18. 4.

19:00 – Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer)

Divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matejkou.

čt 19. 4.

19:00 – Polední úděl (Paul Claudel)

Drama jedné ženy a tří mužů. Příběh trýznivé lásky a nikdy nenaplnitelné touhy.

pá 20. 4.

19:00 – Oněgin byl Rusák (Irena Dousková)

Reálný socialismus v době svého tlení ve volném pokračování bestselleru Hrdý Budžes

ne 22. 4.

19:00 – Na dosah

Křest nové sbírky veršů Jana Borny

po 23. 4.

19:00 – Lhář (Carlo Goldoni)

poslední uvedení v sezoně

Navštivte s Leliem dnešní karnevalové Benátky!

út 24.4.

19:00 – Lékař své cti (Calderón)

poslední uvedení v sezoně

„Tu smrt jsem pro ni schoval, žádnou ženu jsem tolik nemiloval.“

st 25. 4.

19:00 – Oněgin byl Rusák (Irena Dousková)

poslední uvedení v sezoně

Reálný socialismus v době svého tlení ve volném pokračování bestselleru Hrdý Budžes

čt 26. 4.

19:00 – Dáváme děťátku klystýr! (Georges Feydeau)

poslední uvedení v sezoně

Večer dvou aktovek slavného komediografa na věčné téma manželského souboje

pá 27. 4.

19:00 – Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách (Jess Borgeson, Adam Long, Daniel Singer)

Divadelní fast food s Miroslavem Táborským, Janem Vondráčkem a Martinem Matejkou.

po 30. 4.

19:00 – Polední úděl (Paul Claudel)

poslední uvedení v sezoně

Drama jedné ženy a tří mužů. Příběh trýznivé lásky a nikdy nenaplnitelné touhy.

út 31. 4.

19:00 – Soudné sestry (Terry Pratchett – Stephen Briggs)

Nejlegračnější a nejpodivuhodnější fantasy v této i jakékoli jiné galaxii