- RubrikaDivadlo

Divadlo Husa na provázku – program na říjen

15.9.2010

so 2.10. v 19.00 W. Shakespeare: HAMLET, režie: J. Mikulášek, v hlavní roli Jiří Vyorálek (velký sál)

ne 3.10. v 16.00 TETA HUSA NA NEDĚLI – V. Havel, René von Ludowitz & herci DHNP: PIŽĎUCHOVÉ, režie: V. Morávek (sklepníscéna) PREMIÉRA
Václav Havel dlouho tvrdil, že pohádku pro děti nemůže napsat. Za prvé proto, že nic takového neumí, za druhé proto, že špatně vyslovuje hlásku „r“ a v pohádce jsou samí drrraci, krrrálové, čarrrrodějové, prrrincezny, trrrpaslíci, rrrusalky, hastrrrmani, čerrrti, rrrarrraši a podobné potvorrry. A za třetí, protože nemá čas, neboť v pivovaru musí vařit pivo. Ale jak vidíte, Václav Havel pohádku napsal a vyřešil to skvěle: vymyslel si novou pohádkovou bytost bez „r“. Po představení následuje dílna, kde si každý může vyrobit svého pižďucha…

po 4.10. v 19.00 W. Shakespeare: HAMLET, režie: J. Mikulášek, v hlavní roli Jiří Vyorálek (velký sál)

út 5.10. v 19.00 J. Jelínek: SHAKESPYRÉ – commedia plná omylů, režie: J. Jelínek (velký sál)

čt 7.10. v 19.00 K.Čapek: HORDUBAL (ach, stůl, židle, světlo a sloup), režie: J. A. Pitínský, dramatizace Josef Kovalčuk (velký sál)

pá 8.10. v 19.00 K.Čapek: HORDUBAL (ach, stůl, židle, světlo a sloup), režie: J. A. Pitínský, dramatizace Josef Kovalčuk (velký sál)

pá 8.10. v 19.00 Proměna aneb Budař už zase hoří, Buršová se na to dívá…, režie V. Morávek, účinkují: J. Budař, A. Buršová, R. Jedlička (sklepní scéna)

so 9.10. v 19.00 A. Saalbachová: BALETKY…, režie: P. Šimák (sklepní scéna)

po 11.10. v 19.00 Divadlo na cucky, Olomouc: S. Kane: VYČIŠTĚNO, režie: A. Petrželková (sklepní scéna)
Vyčištěno je v pořadí třetím dramatem kultovní britské autorky Sarah Kane, ve kterém je zobrazována láska v rozmanitých podobách, za přítomnosti bolesti, v momentech hraničících se smrtí. ,,Smysl pro detail a nápaditost, důsledné režijní vedení a absolutní herecké nasazení všech herců dělá z inscenace, nebojím se použít právě tohoto příměru, událost nadregionálního charakteru.“ Martina Pavlunová – rozrazilonline.cz

čt 14.10. v 19.00 M. Forman, J. Papoušek, I. Passer: LÁSKY JEDNÉ PLAVOVLÁSKY, režie: V. Morávek (velký sál)

so 16.10. v 19.00 D. Drábek: ČESKÉ MOŘE, Komedie z roku 2009, hommage à Milan Kundera, závěrečná část trilogie Perverze v Čechách, režie: V. Morávek (velký sál)

po 18.10. v 19.00 A. Goldflam: BLBÁ VERUNA, režie: A. Goldflam Nejnovější hra Arnošta Goldflama! (velký sál)

út 19.10. v 19.00 A. Goldflam: BLBÁ VERUNA, režie: A. Goldflam Nejnovější hra Arnošta Goldflama! (velký sál)

POD JEDNOU KORUNOU aneb BRNĚNSKÝ TÝDEN PRO STROMY
(20. – 24. 10. 2010)

Nadace Partnerství pořádá ke Dni stromů festival Pod jednou korunou aneb Brněnský týden pro stromy. Začínáme vyhlášením výsledků ankety Strom roku 2010 a uvedením hry Dračí doupě. Kromě divadelních představení (Ubohá Rusalka bledá, Stromodivy ad.) se můžete těšit na originální výtvarné dílny ve spolupráci s Muzeem romské kultury a knihkupectvím Barvič a Novotný. (www.stromzivota.cz/festival)

st 20.10. v 19.00 VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ANKETY STROM ROKU 2010

Dejvické divadlo: Viliam Klimáček: DRAČÍ DOUPĚ, režie: K. F. Tománek, hrají: I. Trojan, D. Novotný, M. Myšička, K. Melíšková, K. Issová (velký sál)

čt 21.10. v 19.00 M. Krajancová, D. Cádrová: PSÍ HVĚZDA aneb Hej ty maľučka, kam ideš?, režie: D. Cádrová (sklepní scéna)

pá 22.10. ve 20.00 J. Kvapil, A. Dvořák a bratři Formanové: UBOHÁ RUSALKA BLEDÁ, režie: Petr Forman (alžbětinská scéna, velký sál)

so 23.10. Z lesa do lesa a zase zpátky II. – workshop pod vedením výtvarnice Vendulky Chalánkové / Jamabuši a zloděj tomelů – Malé divadlo kjógenu / Stromodivy – pohybové etudy divadla Facka (sklepní scéna)

so 23.10. ve 20.00 J. Kvapil, A. Dvořák a bratři Formanové: UBOHÁ RUSALKA BLEDÁ, režie: Petr Forman (alžbětinská scéna, velký sál)
… příští vlna / next wave

17. ročník setkání divadelní, hudební, taneční, literární, výtvarné a jiné alternativy …kdo nejde s námi, jde proti nám… (www.nextwave.cz)

ne 24.10. v 17.30 FKK: Tanz im Quadrat, režie: Jan Mocek (zrcadlový sál)
Inscenace invenčně navazuje na poetiku francouzského nového cirkusu a rozvíjí jeho podněty do originálního scénického tvaru obohacující francouzské artistické dovednosti o české klaunství.

v 19.00 Divadlo Feste: J. Macek, T. P. Kačer: Dr. EMIL HÁCHA (Identita 8), režie: J. Honzírek (velký sál)

„Mojí největší tragédií je to, že z mého života chcete udělat tragédii“.

Krutost a něha, teorie a láska, právo a nespravedlnost. V kulisách dějinných zvratů se hledá nový tragický hrdina. Trio postav klasické literatury v režii Jiřího Honzírka zjišťuje, jestli by dr. Emil Hácha mohl být jednou z nich. Je tragický osud vstupenkou do světa tragických dramat? Emil Hácha nesouhlasí. A autoři se nebojí použít zcizovací efekt, dramatický monolog ani mnohohlas antického sboru, aby náš zpětný pohled na dějiny svlékli do naha. (www.reptos.cz)

po 25.10. v 19.00 B. Hrabal: ROZVZPOMÍNÁNÍ, scénář: I. Krobot, P. Oslzlý, režie: I. Krobot (velký sál)

Slavná inscenace podle Hrabalova románu Obsluhoval jsem anglického krále v titulní roli s Jiřím Pechou.

st 27.10. v 19.00 M. Uhde/M. Štědroň: BALADA PRO BANDITU, režie: V. Morávek, v hlavní roli: Eva Vrbková, Jan Zadražil (velký sál)

čt 28.10. v 19.00 M. Uhde/M. Štědroň: BALADA PRO BANDITU, režie: V. Morávek, v hlavní roli: Eva Vrbková, Jan Zadražil (velký sál)

Host CED:

ne 31.10. v 19.30 CIMBAL CLASSIC & Katka a Dalibor Štruncovi tak trochu jinak

Netradičně v Divadle na Provázku představí svůj nový program známá brněnská nadžánrová kapela Cimbal Classic. V čerstvě rozšířené hudební sestavě zahraje novinky i starší folkové písně v neotřelém soundu. Máte-li rádi průzračné a čisté melodie, lyrické a přemýšlivé texty propojené přirozeným zpěvem a  nadprůměrným muzikantským řemeslem, pak Vás Cimbal Classic určitě nezklame. (Koncert se koná za podpory České advokátní komory-  www.cimbalclassic.net)

Galerie Provázek – Lubomír Stejskal

– unikátní výstava brněnského dobrodruha Rudolfa Švaříčka Šangri-la na Provázku

Vstupenky lze zakoupit nebo rezervovat na pokladně Divadla Husa na provázku, Zelný trh 9, Brno, po-pá 10.00 – 18.00 hod, tel.:542 123 425 nebo e-mail: vstupenky@provazek.cz. Hromadné vstupenky na tel.:542 210 407. Začátky představení v 19.00 není-li uvedeno jinak. Předprodej vstupenek na měsíc listopad bude zahájen 12.10.2010. Po začátku představení není umožněn vstup do sálu. Statutární město Brno finančně podporuje Centrum experimentálního divadla, příspěvkovou organizaci. Činnost CED se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.