- RubrikaKULTURA

Devatenáctý ročník pěvecké soutěže Czechtalent 2014 zná své finalisty

27.4.2014

V sobotu 12. dubna se ve zlínském Golem Gambrinus Clubu konalo semifinále Czechtalentu 2014. Setkalo se tam 23 zpěváků a zpěvaček z celé České republiky. Finále, které se koná 24. května ve Velkém kině ve Zlíně, představí deset mladých talentů. Jako hosté večera se představí Mirka Miškechová, Martin Harich a kapela New Element.

Semifinálová porota byla letos složena z prezidenta festivalu Luďka Malára, předsedy finálové poroty Miloše Skalky, producenta a moderátora Martina Hrdinky, producenta Stanislava Zdílny, hudebního dramaturga Českého Rozhlasu 1 – Radiožurnálu Vladimíra Bára, vedoucího produkce EMP Music Františka Hrnčiříka a majitele agentury Music Export Josefa Řezníčka. „Muzikály soutěži repertoárově sice stále vládnou, nicméně letos mělo dokonce sedm semifinalistů své autorské skladby a nutno konstatovat, že velmi povedené,“ uvedl bezprostředně po soutěži Luděk Malár.

O oblibě talentových soutěží svědčí i 273 přihlášek, které letos přijala pořádající agentura EMP Music. Seznam finalistů a další informace jsou dostupné na www.czechtalent.cz.