- RubrikaLIFESTYLE

Chcete se pohybovat v městském provozu rychle a elegantně? Přesedlejte na kolo!

25.4.2013

V Hradci Králové, v Praze nebo i v Brně je denně vidět velké množství cyklistů. Některé na starších kolech, jiné na těch modernějších. Kolo je v přeplněných městech jedním z těch nejrychlejších prostředků. Většina velkých měst má také výborné podmínky pro cyklisty, cyklostezky přímo ve městě jsou v této době skoro již povinností.  A přeci jen, projet se po ránu do školy nebo do práce na kole, nebo například v metru, je trošku rozdíl.

Kolo ovšem nemusí být jen pouhý dopravní prostředek. A to především pro dámy. Kolo jim také může pomoci při sportování a tvarování postavy. Projížďka na kole na čerstvém vzduchu je jistě zdravější než pocení někde v hale. Z kola se může stát výborný přítel a skvělý doplněk pro občasný sport.

Dámská kola se vyrábějí v několika barevných kombinacích a několika typů. A to jak obyčejná horská kola, tak i ty profesionálnější kola, která například používají i závodníci. Například horská kola Merida, která vyrábí kola již přes 30 let, se vyrábí v typu Juliet. A barevné kombinace manga, bílé, modré či tyrkysové patří mezi ty nejodvážnější. A také nejhezčí.

Podobně jsou na tom i kola Ghost. Ty jsou v barvách ještě odvážnější, například kombinace růžové s bílou, nebo černé a zelené jsou jistě velmi zajímavé a dokáží přitáhnout pohled každého kolemjdoucího.

Nejprofesionálnější dámská horská kola však vyrábí firma Cube. Ta letos oslaví už 20 let své výroby. A kola typu Access WLS Pro, model 2013 patří k těm nejprofesionálnějším. Plus k tomu barvy zelená, černá a modrá jsou jistě lákavým kupem.

Rozhodně to však nejsou jediné značky, které jsou na českém trhu. Ale patří k těm, které mají ty nejkvalitnější materiály a nejlepší kola. Jen pouhá zkouška kola je jistým krokem dopředu. A možná i vy se jednou stanete tím cyklistou, který bude v práci dříve než jeho kolega, který sice sází na auto, ale nedokáže se prorvat kolonou tak dobře jako vy na kole.