- RubrikaSportuj

Další kolo 1.ligy volejbalistek opět zamíchalo pořadím

1.12.2014

1. národní liga volejbalistek má za sebou další víkend zápasů. A my Vám opět přinášíme jeho krátké shrnutí.

Nejdříve začneme skupinu A. V té dále vede tým VK České Budějovice. Tentokrát cestovala děvčata do Dobřichovic. A tam je nečekalo nic lehkého. První zápas vyhrály České Budějovice 3:2. Sobotní zápas ale přetavily ve tři body domácí hráčky. A to díky výsledku 3:1. A i díky této výhře si Dobřichovice upevnily třetí pozici. Nyní již mají 10 bodů náskok na čtvrté Rokycany.

Ty hostily doma pražský Žižkov. A byl to souboj zajímavý. Páteční zápas vyhrály domácí volejbalistky 3:1. Sobotní zápas byl dramatičtější a musela ho rozhodnout až pátá sada. Tu nakonec opět vyhrály domácí hráčky. Rokycany jsou na místě čtvrtém a Žižkov na místě pátém.

Posledním zápasem je souboj Sokola Nusle a VŠSK Slavia České Budějovice. Domácí hráčky nutně potřebovaly získat proti druhému týmu tabulky aspoň několik bodů. Bohužel pro ně se jim povedlo urvat jen jeden. Sokol Nusle totiž vyhrál 3:1 a 3:2 a do Prahy si odvezl 5 ze 6 možných bodů. Nusle tedy pořád drží druhé místo. Za to Slavia České Budějovice je poslední.

Další kolo:

Nusle – Rokycany

Žižkov – Dobřichovice

VK České Budějovice – Slavia České Budějovice

Skupina B má mnohem složitější střed tabulky. O třetí místo, které zajišťuje jisté udržení v soutěži, bojují 4 týmy.

Jisté první místo má Tatran Střešovice. Ten vyrazil tento víkend směrem do Břeclavi. A tam jasně potvrdil svou pozici. A to výhrami 3:0 a 3:1. Břeclav, díky tomuto výsledku, klesla na šestou pozici v tabulce.

Druhé místo v tabulce patří Moravské Slávii Brno. Ta toto kolo hostila Hronov, který konečně chytil formu z loňské sezóny. V Brně jí ale nepotvrdil. Domácí hráčky dvakrát vyhrály 3:0. Hronov kvůli těmto dvěma prohrám klesl na čtvrté místo.

Za to na třetí postoupila Opava. A to díky dvěma výhrám 3:0 proti Havlíčkovu Brodu. Opavským hráčkám se oba zápasy dařilo riskované podání, rychlá hra na středu sítě a dařila se jim také hra v poli. Hostující Brod také potápěly nevynucené chyby, které přicházely většinou v koncovkách. Havlíčkův Brod klesl v tabulce na místo páté.

Další kolo: 

Střešovice – Opava

Havlíčkův Brod – Moravská Slávia Brno

Hronov – Břeclav

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=6004 a http://www.cvf.cz/souteze.php?action=skupina&id=6005