- RubrikaHudba

Czechtalent Zlín objevuje již podevatenácté

1.3.2014

S prvním únorem se mladým zpěvákům a zpěvačkám populární hudby mezi 15 a 25 lety znovu otevírá možnost prosadit se na festivalu Czechtalent. Ti nejúspěšnější z nich se zúčastní finálového klání poslední květnovou sobotu ve Velkém kině Zlín.

Elektronické přihlášky spolu s videonahrávkou nebo linkem na YouTube mohou zájemci posílat do 31. března 2014 na emailovou adresu pořádající agentury info@empmusic.cz. A&R oddělení EMP Music vzápětí vybere z přihlášených 30-40 semifinalistů, kteří se pokusí 12. dubna v Golem Gambrinus Clubu probojovat do finále. To se uskuteční 24. května ve zlínském Velkém kině. Za vítězství v soutěži Czechtalent 2014 získá zpěvák nebo zpěvačka finanční odměnu 10 000 Kč a sošku od sochařky Petry Vajdákové. O vítězi budou i letos rozhodovat jen ti nejlepší zástupci české i zahraniční populární hudby, významné politické osobnosti a zástupci médií.

Festival Czechtalent za devatenáct let své existence přinesl světu českého šoubyznysu mnohé hodnoty a uplatnění v umělecké branži našla celá řada jeho finalistů. Nevýraznějšími objevy jsou však bezesporu vítěz ročníku 2007 a později zlatý i stříbrný český slavík Tomáš Klus, Dasha a křehká zpěvačka se sametovým hlasem Alice Konečná.

Přihláška, podmínky soutěže a další informace jsou k dispozici na www.czechtalent.cz.