- RubrikaHudba

Czechtalent Zlín hledá osmnáctý pěvecký objev

31.1.2013

Zlín, 1. února 2013 – S prvním únorem se již poosmnácté mladým zpěvákům a zpěvačkám populární hudby mezi 15 a 25 lety otevírá možnost prosadit se na festivalu Czechtalent Zlín. Ti nejúspěšnější z nich se zúčastní finálového klání poslední květnovou sobotu ve Velkém kině Zlín.

Přihlášky spolu s audio či videonahrávkou mohou zájemci posílat do 31. března 2013 na adresu pořádající agentury. A&R oddělení EMP Music vybere z přihlášených 30-40 semifinalistů, kteří se pokusí 13. dubna v Golem Gambrinus Clubu probojovat do finále. Jeho datum je stanoven na 25. květen a uskuteční se ve zlínském Velkém kině. Za vítězství v soutěži Czechtalent Zlín 2013 získá zpěvák nebo zpěvačka finanční odměnu 20.000 Kč a sošku od sochařky Petry Vajdákové. O vítězi budou i letos rozhodovat jen ti nejlepší zástupci české i zahraniční populární hudby, významné politické osobnosti a významní novináři.

Festival Czechtalent za osmnáct let své existence přinesl světu českého šoubyznysu mnohá překvapení. Těmi patrně největšími byli charismatický a nekonvenční písničkář Tom Klus, který soutěž s hravostí sobě vlastní ovládl v roce 2007, a půvabná diva se sametovým hlasem Alice Konečná.

Přihláška, podmínky soutěže a další informace jsou k dispozici na www.czechtalent.cz.