- RubrikaHudba

Czechtalent vyhrála opět Slovenka. Ladislava Maníčková zaujala svým zpěvem i hereckým projevem

30.5.2011

Šesnáctý ročník pěvecké soutěže Czechtalent je za námi. Z celkem 273 přihlášek, které letos do pořádající agentury EMP Music dorazily, se v sobotu představila nejlepší desítka z nich. Mladí talentovaní zpěváci vystoupili ve zlínském Velkém kině na závěrečném finále.

Večer byl rozdělený, jak už to na Czechtalentu bývá, do dvou částí. V té první zazpívali postupně všichni finalisté a předvedli svůj výkon s libovolně vybranou skladbou. Někteří soutěžící se snažili zaujmout známými písněmi od českých a zahraničních interpretů. Mezi finalisty se ale našli i takoví talenti, kteří se snažili zaujmout vlastní skladbou, či alespoň vlastním textem.

Jedním z nich byl například Martin Kovář. Sedmnáctiletý cukrář z Poličky se soutěže Czechtalent zúčastnil již po druhé, dostal se i do TOP 40ti kluků v letošní řadě Česko hledá Superstar a může se chlubit svou vlastní vydanou deskou.

V průběhu jednotlivých vystoupení byl každý soutěžící obodován od velké a malé poroty. V té velké sedí pozvaní novináři a osobnosti kulturní i politické scény. Do velké letos zasedla zpěvačka Marta Jandová společně s předsedou Milošem Skalkou a hudebníkem Vašem Patejdlem. Svými hlasy rozhodli v prvním kole o postupu čtyř superfinalistů.

Czechtalent Marta Jandová

Marta Jandová na Czechtalentu.

Ve druhé části slavnostního večera se tedy o prvenství utkali už pouze čtyři zúčastnění – Kristýna Šebíková, Ladislava Maníčková, Kristýna Daňhelová a Martin Kovář. Výběr písně byl opět pouze na nich. Mohli tak předvést svůj um v těch nejlepších barvách.

Samozřejmě že na této hudební události nemohli chybět ani hosté. Tento ročník se na pódiu vystřídaly zpěvačky Alice Malar Konečná a Tereza Kerndlová. Dvě písně z muzikálu Tři mušketýři prezentoval zpěvák a frontman skupiny Kabát Josef Vojtek. V neposlední řadě zazpívala i porotkyně Marta Jandová. Celý večerem provázela moderátorská dvojice Tereza Tobiášová a Martin Hrdinka.

Už podle největšího potlesku v sále bylo zřejmé, že největší šanci na výhru má slovenka Ladislava Maníčková z Lipan. A opravdu se tak stalo, obě její vystoupení byla dokonalá podívaná. Ladislava Maníčková, neboli Lilly May, suverénně zvítězila s počtem 171 hlasů. Má za sebou účast ve více pěveckých soutěží na Slovensku a v Czechtalentu nesoutěžila poprvé. Studuje konzervatoř a účinkuje v Košickém divadle. Za svůj výkon získala pozlacenou sošku – symbol Zlíntalentu a dvacet tisíc korun. Na druhém místě se umístila jednadvacetiletá Kristýna Šebíková z Brna a třetí příčku obsadila sedmnáctiletá Kristýna Daňhelová z Uherského Hradiště.

Czechtalent Zlín je ryze český festival populární hudby pro talentované zpěváky a zpěvačky do pětadvaceti let a tradici toho festivalu, potvrzuje i vysoký zájem ze strany soutěžících. Pokud máte talent, tak se třeba potkáme za rok!