- RubrikaNEWS

Čínský národní cirkus zahájil své evropské turné. S novou show míří v březnu i za českými diváky

26.2.2013

Nejlepší světová akrobatická show – Čínský národní cirkus – zahájil své velké evropské turné se zcela novým programem FENG SHUI Životní harmonie a opět sklízí úspěchy na všech svých zastávkách. Čínští akrobaté dosud vystoupili v Berlíně, Frankfurtu, Hannoveru nebo také v dvoutisícové olympijské hale v Mnichově. Diváci odměňují akrobaty dlouhotrvajícím potleskem po každém čísle a na závěr nechybí mohutná standing ovation. Turné čítá celkově přes 120 vystoupení po celé Evropě, včetně šesti v České republice.

Letošní turné FENG SHUI Životní harmonie neohromuje jen precizními a nenapodobitelnými akrobatickými výkony, při kterých se tají dech divákům všech věkových kategorií, ale také dokonalým hudebním doprovodem. O ten se postaral populární německý zpěvák a skladatel Konstantin Wecker. Hudba kombinuje prvky moderní popové a rockové hudby s tradičními čínskými motivy. Skvěle doplňuje dynamiku celé show a napomáhá tak vytvořit unikátní kulisu pro akrobatická čísla.

Stejně jako v předchozích show Čínského národního cirkusu, jsou i letos jednotlivé akrobatické výstupy propojeny poutavým příběhem, který u nás samozřejmě bude vyprávěn v českém jazyce. Vystoupení tak působí celistvým dojmem a dokáže diváky strhnout.

Čínský národní cirkus

Těšit se opět můžete na vzpírání, žonglování a točení talíři, „vnitřní sílu“ Chi Kung, díky které se akrobaté stávají imunními vůči čepelím dýk, hadí muže a ženy, stoje na rukou a salta, kouzlení a Chiao Ti – zápasy a simulace zvířecích pohybů v bojových tancích a další formy tradiční čínské akrobacie.

Nová show FENG SHUI Životní harmonie se v termínech od 19. do 24. března 2013 představí divákům v Brně, Ostravě, Ústí nad Labem, Pardubicích a na dvou vystoupeních v Praze. Poprvé se čínští akrobaté vydají také do Slovenské republiky, kde vystoupí v Bratislavě.

Ceny vstupenek začínají na 390 korunách a stejně jako v loňském roce, i letos je o vystoupení mimořádný zájem, zejména o pražská vystoupení. Neváhejte a zajistěte si včas své vstupenky. Předprodej probíhá exkluzivně v celé síti TICKET ART – www.ticket-art.cz. Více informací, fotografie a videa naleznete na oficiálním webu akce: www.cinsky-narodni-cirkus.cz.

Termíny představení:

19. 3. 2013 od 19:00 hod. – BRNO, Hala Vodova
20. 3. 2013 od 19:00 hod. – BRATISLAVA, NTC
21. 3. 2013 od 19:00 hod. – PARDUBICE, ČEZ ARÉNA
22. 3. 2013 od 19:00 hod. – OSTRAVA, ČEZ ARÉNA
23. 3. 2013 od 14:00 hod. a 19:00 hod. – PRAHA, Kongresové centrum
24. 3. 2013 od 19:00 hod. – ÚSTÍ NAD LABEM, Zimní stadion