- RubrikaNEWS

ČHMÚ vydalo výstrahu na silné bouřky po celém území ČR!

19.8.2013

19.-20.8., ČR – Dnes v noci podle českého-hydrometeorologického ústavu mají na Českou republiku přijít silné bouřky s krupobitím . Meteorologové dopředu varují , že během bouřky může spadnout velké množství stromů nebo na některých místech vypadnout elektřina. Proto by se nikdo během bouřky neměl venku pohybovat -kvůli následku silného větru  (odnášení volně ležících věcí – zahradní nábytek, nezajištěné střešní plechy, apod.).
Doporučujeme všechny volně ležící věci uklidit, aby nenapáchaly škody na majetku ( domu, autě, apod.) 

Po několika suchých týdnech by tato bouřka mohla napáchat velké škody – rozvodnit některé toky nebo zatopit sklepy.

V pondělí a v úterý bude postupovat přes naše území k východu zvlněná studená fronta. Při přechodu fronty očekáváme ojediněle intenzivní bouřky provázené přívalovými srážkami s úhrny kolem 35 mm, silnými nárazy větru kolem 20 m/s a kroupami. Doporučení ke zmírnění následků jevů: Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů apod. Pro omezení škod nárazovým větrem zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně položené předměty (zahradní nábytek, slunečníky apod.). Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

výstraha ČHMÚ ( www.chmu.cz)

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...