- RubrikaNEWS

Chcete nápadité Vánoce? Vyrobte si ozdoby z dýhy, nabádá pokračování projektu Fíha Dýha

26.11.2014

Vánoční stromek jako jednoduchá dvojrozměrná ozdoba, plastický objekt nebo důmyslná skládačka po vzoru origami, a to ve všech velikostech, barvách a tvarech.

Nápaditým zpestřením pro nadcházející Vánoce by mohla být probíhající soutěž projektu Fíha Dýha, která je zaměřená na výrobu vánočních stromečků coby ozdob právě z materiálu dýhy. Porota bude mít nepochybně z čeho vybírat – vždyť stovky balíků s množstvím dýhy od začátku letošního roku odešly na více jak 1 500 škol, školek či zájmových organizací.

Na úspěšné první kolo soutěže, určené pro školské a volnočasové instituce, navazuje její aktuální „vánoční“ pokračování. Děti a mládež do 18-ti let mohou zasílat zdokumentované výtvory do 28. listopadu. Zaslané fotografie 2D či 3D stromečků budou umístěny ke zhlédnutí na Facebookové stránce www.facebook.com/soutezfihadyha.Partneři projektu, společnost Sapeli a.s., Jitona a.s., Danzer Bohemia Dýhárna s.r.o. a Jan Ficek Dřevovýroba s.r.o., vyhodnotí a odmění nejoriginálnější výrobky předplatným časopisu pro děti nebo mládež.

Výsledky předchozí soutěže nás přesvědčily o neuvěřitelné fantazii a zručnosti jednotlivých autorů. Rádi bychom proto tyto atributy nadále rozvíjeli a podporovali. Vzhledem k blížícím se vánočním svátkům jsme se rozhodli tematicky tvorbu ohraničit a po ukončení soutěže plánujeme vítězné 2D a 3D stromečky vystavit ve společnostech Sapeli a.s. a Jitona a.s.,“ vysvětluje za partnery Jaroslav Vrtal st. ze Sapeli.

Více informací o projektu, jeho partnerech, soutěži a úplné znění pravidel soutěže na www.fihadyha.cz nebo na Facebooku.

V průběhu listopadu budou mít děti a mládež možnost zaslat fotografie smrků, jedlí, borovic, zkrátka vánočních stromečků z dýhy a ucházet se o hlavní výhru, kterou je roční předplatné časopisu pro děti nebo mládež. Podmínkou pro zařazení do soutěže je účast v projektu Fíha Dýha, kdy jsou zájemcům rozesílány balíky s dýhou, a tvoření může započít.

O pěti vítězných výrobcích rozhodne speciálně sestavená porota skládající se ze 4 zástupců jednotlivých partnerů projektuO pěti vítězných výtvorech rozhodne porota ze zástupců partnerů projektu Fíha Dýha. Hlasování však bude paralelně probíhat i na samotné Facebookové stránce formou udělování „like“ pod soutěžní fotografií. Stromeček, respektive autor, s největším počtem „like“ obdrží Cenu veřejnosti. Fotografie bude možné zasílat do 28. a hlasovat do 30. listopadu.