- Rubrika

Čeští hokejisté porazili v Praze Finy přesnou tečí Čajánka v prodloužení

18.12.2009

Třetí podnik Euro Hockey Tour, turnaj Channel One Cup, začala česká hokejová reprezentace úspěšně. V téměř zaplněné O2 Areně v Praze sice s Finskem od sedmé minuty prohrávala, ale už za minutu Jaromír Jágr vyrovnal a v prodloužení rozhodl o vítězství domácího týmu Petr Čajánek.

Praha 17.12.2009:Už ve druhé minutě musel Schwarz likvidovat střelu Hentunena, na druhé straně prověřili finského gólmana postupně Krstev, Čáslava a Bednář. V sedmé minutě se  Finové dostali do vedení, když Immonen trefil tyčku a puk se smolně odrazil od Schwarze do branky. Hned po 27 vteřinách jsme ovšem vyrovnali. Blaťák vypálil od modré a Jágr dorazil puk do sítě. Ve druhé části o sobě dal zase hlasitěji vědět druhý útok vedený Červenkou, který si několikrát vynutil velký tlak před finskou brankou.  Po vyloučení Sičáka a Červenky navíc hráli bleděmodří více než minutu přesilovku pět na tři. Fantastickými zákroky tehdy mužstvo podržel Schwarz, v oslabení dokonce ujel Sičák, ale netrefil branku. Zápas si udržoval vysoké tempo a skórovat mohli i hosté.Zápas skončil v normální hrací době 1-1 a tak došlo na prodloužení. V prodloužení se nakonec radovali čeští fanoušci. Čáslava napřáhl od modré a Petr Čajánek přesně po 100 vteřinách od třetí přestávky tečoval puk za finského gólmana Tarkkiho.Zápas se hrál před téměř vyprodanou halou.Pochvalu si zaslouží celé mužstvo,co ocenil i sám trenér Růžička.Ten kdo se šel podívat na hvězdu nejvěčší a to Jaromíra Jágra nebyl sklamaný.Jarda stále dokazuje,že je pan hokejista. Jako hráč prvního útoku s Hudlerem a Čajánkem byl součástí nejúdernější řady, která nakonec zařídila obě české branky v zápase. Přesto mohla přidat další. „Šancí jsme měli spoustu já sám měl minimálně pět tutovek,“litoval Jágr.Jho

Branky a nahrávky: 8. Jágr (Blaťák, Čajánek), 62. Čajánek – 7. Immonen (Pettinen). Rozhodčí: Persson, Sjöberg (oba Švéd.) – Kalivoda, Pouzar (ČR). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0.

ČR: Schwarz – Němec, Blaťák, F. Novák, Čáslava, Krstev, Kutlák, Sičák, Mojžíš – Čajánek, Hudler, Jágr – Rolinek, Červenka, Bednář – Hubáček, Vašíček, Klepiš – Novotný, Hlinka, Irgl. Trenér: Vladimír Růžička.

Finsko: Tarkki – Puistola, Mäenpää, Väänänen, Aalto, Pettinen, Kuukka, Hietanen, Tuomainen – Pihlman, Immonen, Erkinjuntti – Koivisto, Lehterä, Hentunen – Peltonen, Kontiola, Pihlström – Komarov, Hytönen, Louhivaara. Trenér: Jukka Jalonen.