- RubrikaKULTURA

Čeští Beat Splitterz stoupají vzhůru

16.7.2013

Na světelský Sázavafest přijede také dýdžejské a producentské duo Beat Splitterz, které je zajímavé nejenom svou tvorbou, ale například i tím, že jeho kořeny jsou zasazeny v Česku i Německu.

Beat Splitterz se začali formovat v roce 2009. Václav Burda pracoval v Německu, Petr Slezák v České republice a každý z nich se ve své zemi věnoval dýdžeingu. Láska k hudbě a náhodné setkání způsobily, že spolu vytvořili silný tandem.

Sláva jejich dua přišla brzy, a to především unikátním výběrem hudby a zajímavými spojeními. Sahali do různých stylových hájemství, nebáli se spojit práci s gramofony se živými produkcemi a neváhali na své akce pozvat třeba MC a rozbalit to společně.

Jejich iniciativou vznikla ve spolupráci s Michalem Pešinou rezidentní noc Escape, která patří doposud k nejnavštěvovanějším sobotním akcím v klubu Perpetuum. Díky této akci se Beat Splitterz prosadili i v kultovním klubu 7. Nebe, kde jsou vidět stále častěji.

S vlastní produkcí začali na konci roku 2011 a první úspěchy zaznamenali v dubnu 2012, kdy byl vydán track Explosion. Další navázaly na velký úspěch toho prvního, takže na Sázavafestu vás čekají s Beat Splitterz vpravdě horké chvíle.