- RubrikaSportuj

Česko dosáhlo neuvěřitelného. Davisův pohár je náš!

18.11.2012

PRAHA 18. listopadu – Doopravdy se to stalo. Všichni doposud jen doufali, že tenisový tým na něj dosáhne. Dnes se to stalo skutečností. Čeští tenisté obhájili slavný Davisův pohár v pražské O2 aréně.

Parta kapitána Jaroslava tímto získala velký obdiv a uznání. Českým tenistům se postavili reprezentanti Španělska (Ferrer, Almagro). V první části to vypadalo zle. Tomáš Berdych byl ze svého utkání velmi zklamán (2:6, 3:6, 5:7) nakonec však jeho spoluhráč Štěpánek vše obrátil v dobré ( 6:4, 7:6,(0), 3:6, 6:3) a díky němu je pohár teď náš.

Berdych po své neúspěšné hře pronesl pro Štěpánka povzbuzující větu : „Davisův pohár je ale o pěti zápasech, nejde jen o jednu prohru. Pevně věřím, že to Radek zvládne,“ a měl pravdu.

Doufáme, že čeští tenisté budou nadále mít spoustu úspěchů a podaří se jim dobře reprezentovat český národ …

Českým tenistům patří velké díky a gratulace, neboť obhájili titul, kterého Češi dosáhli jen v roce 1980, kdy jsme v Praze porazili reprezentanty Itálie.

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...