- RubrikaSportuj

Ázerbájdžán češkám svědčí, jedna se ale stěhuje do Turecka

25.4.2013

Univerzální hráčka Aneta Havlíčková a blokařka Michaela Monzoni obsadí s týmem Lokomotiv Baku v tamější lize čtvrté místo.

Ázerbájdžánská liga je velmi kvalitní. A to především díky týmům, které sídlí v Baku. I dvě češky bojovali o medaile. Jenže tři kola před konce je ve velmi kvalitní soutěži rozhodnuto. Z ligového titulu se mohou radovat hráčky Rabity Baku, finalistky Ligy mistryň. V jednadvaceti zápasech pouze dvakrát prohrály. Druhý v tabulce je Azerrail Baku. Ten bude muset ještě bojovat s Igtisadchi Baku o stříbrné medaile.

Na Lokomotiv a české reprezentantky tedy zbylo čtvrté místo. Aneta Havlíčková a spol. získali v dosavadním průběhu soutěže 46 bodů a na pátý Azeryol Baki májí náskok devíti bodů.

I přes toto umístění je jistě Lokomotiv spokojen. A české reprezentantky s ním.

PŘESTUPOVÁ BOMBA – Aneta Havlíčková se stěhuje do Fenerbahce Istanbul

K tomu všemu ještě Aneta Havlíčková zaznamenala neskutečný přestupový bonbónek. Stane se další posilou týmu Fenerbahce Istanbul.

Fenerbahce Instanbul patří k elitním evropským klubům a za jeho existenci se v něm vystřídaly i takové hvězdy jako nejlepší ruská volejbalistka posledních let Ekaterina Gamova. K těmto hvězdám se může přidat také česká Aneta Havlíčková. Společně s ní přijde do tureckého velkoklubu Brazilka Fernanda Rodrigues Garay a Američanka Alisha Glass.

Aneta Havlíčková se narodila v roce 1987, měří 193 cm a hraje na postu diagonální hráčky. V české extralize získala titul s týmem Olympu Praha, poté hrála v Nizozemí a v Itálii.