- RubrikaSportuj

České kadetky skončily na Mistrovství Evropy ve skupině

4.4.2013

Dnešní zápas s Italkami byl pro české volejbalové kadetky poslední nadějí. Musely vyhrát.

Předchozí zápas dnešního dne, mezi Řeckem a Polskem byl důležitý. Pokud by totiž Polsko vyhrálo bez ztráty bodu, bylo jedno, jak Češky dopadnou. Bohužel se to ale Polkám nepovedlo.  Řecko odehrálo výborný zápas a vyhrálo 3:1. Úkol pro česká děvčata byl tedy jasný. Porazit Italky, jedny z favoritek celého šampionátu.

Vstup do zápasu se svěřenkyním Leoše Chalupy povedl. Vedly hned na začátku 3:0. Poté se ale dostaly italské hráčky do zápasu a během celého utkání jen několikrát pustily české hráčky do vedení.  A to maximálně o dva nebo tři body. Jinak si Italky své vedení vždy pohlídaly.

V posledním zápase se zlepšil příjem – zbytečně

Zápas nakonec dopadl tak, jak každý volejbalový fanoušek očekával. Prohrou českých volejbalistek 0:3. A to znamená konec nadějí na postup na mistrovství světa. Lehce ale přiblížíme statistiky zápasu. Nejvíce bodující hráčkou zápasu byla smečařka Michaela Mlejnková se čtrnácti body. Stala se také nejlepší útočnicí zápasu.

Co po mistrovství českou reprezentaci zlobilo, byl příjem. Ten byl v posledním zápase nejlepší z celého mistrovství. Michaela Mlejnková, opět nejlepší hráčka, tentokrát na přihrávce, se dostala na 64% úspěšnost perfektní přihrávky. O takovém čísle si mohly nechat česká děvčata v minulých zápasech jen zdát. Ani to k lepšímu výsledku nepomohlo.

Češky se tedy budou domů vracet zklamané. Jejich cílem totiž bylo umístění do šestého místa.