- RubrikaKULTURA

České hvězdy Sázavafestu? Známá jména hudební scény

24.3.2014

Ve Světlé nad Sázavou se od 31. července sjedou fanoušci hudby. Konat se zde totiž bude známý festival Sázavafest. My Vám nyní představíme na jaké české hvězdy se můžete těšit.

Na své megaúspěšné Černobílé turné z loňského roku, kdy se jí podařilo vyprodat největší haly, které Česká republika má, bude letos navazovat LUCIE BÍLÁ. Co lze očekávat od nejúspěšnější české zpěvačky posledních dvaceti let, ověnčené mnoha a mnoha cenami? Rozhodně nic menšího než velkolepou show, klasické chytlavé songy a především nezaměnitelný hlas, který nemá na české hudební scéně obdoby. Lucie Bílá také nabídne největší hity své kariéry a jistě připomene i muzikálové melodie, které proslavila.

CHINASKI se opět chystají intenzivně koncertovat, a že to myslí vážně, potvrdili začátkem února naprosto vyprodaným koncertem v pražské O2 Aréně. Že vám tahle partička v čele s Michalem Malátným loni tak nějak chyběla? V krásném zámeckém parku ve Světlé nad Sázavou si klasické hity jako 1. signální, Kutil, 1970 a mnoho dalších vychutnáte rozhodně nejlépe. Navíc můžete s kapelou dodatečně oslavit dvacet let jejich existence.

Kdo je králem českého funku? Bez debat to jsou MONKEY BUSINESS! V čele se znamenitými zpěváky Tonyou Graves a Matějem Ruppertem tahle kapela roztančí ty, kteří se budou při jejím vystoupení zdržovat pod pódiem či pohybovat někde kolem. Odehrají všechny své klíčové pecky ze všech vydaných alb a vzhledem k absolutní nepředvídatelnosti téhle party je pravděpodobné, že dojde i na nějaká hudební překvapení.

DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE předvede průřez svou tvorbou, zahraje novinky z aktuálního alba Maratonika a přidá i starší skladby v novém kabátě. Spolu se sestavou prvotřídních hudebníků tento výjimečný český muzikant naservíruje famózní hudební zážitek, který okouzlí i nejnáročnější fanoušky.

MICHAL HRŮZA je hitmaker k pohledání. Na každé jeho desce je nějaká písnička, která sebejistě vpluje na rozhlasové vlny a drží se tam dlouhou chvíli, někdy i řadu let. Jeho koncert patří k těm, kdy znáte všechny skladby, až se tomu nestačíte divit. Na Sázavafestu vystoupí hned dvakrát, a to elektricky a akusticky.