- RubrikaSportuj

České házenkářské juniorky pojedou na evropský šampionát

22.5.2013

Trenér Krejčíř se svým týmem splnil v domácí kvalifikaci, která se hrála tento víkend v Novém Veselí, povinnost a postoupil na srpnový evropský šampionát.

České házenkářky se v Novém Veselí utkaly postupně s týmy Ukrajiny, Izraele a Maďarska. První zápas s Ukrajinou české hráčky jasně ovládly a už od začátku ukazovali, že budou hrát o postup na EURO. Mezi střelkyněmi jsou jasnými jedničkami Pokorná a Jačková, které si výborně rozumějí a dokáží se doplnit.

Druhý zápas kvalifikace, proti Izraeli, byl důležitý. Pokud by češky vyhrály, měly jistotu postupu. A to se také povedlo. Proti Izraeli podala skvělý výkon Šíbrová v brance a také Pokorná na spojce.

V zápase proti Maďarsku se české slečny chtěli pokusit tohoto velikána mládežnické házené potrápit. To se češkám také povedlo. První poločas byl jako ze říše snů. Česká reprezentace první poločas vyhrála 16:11. Maďarky ale v druhém poločase dovolili českým hráčkám jen sedm gólů. Kouzlo Terezy Pokorné po výborném prvním poločase vyprchalo a češky nakonec celý zápas prohrály 23:29. I tak ale jak Maďarsko, tak Česká republika, na srpnové Mistrovství Evropy.