- RubrikaSportuj

České Budějovice 17.1.2010 41. kolo ELH: HC MOUNTFIELD – Třinec 5:3

17.1.2010

CEB – TRI 5:3 – Třetí výhra v řadě.Hokejisté HC MOUNTFIELD dokázali potřetí v řadě zvítězit a přiblížili se tak bitvám play-off. Ve vyrovnaném utkání přetlačili tým HC Oceláři Třinec v poměru 5:3.

Utkání dvou celků, jimž se letos daří jinak než čekaly – Budějovice určitě chtěly být výš, naopak Třinec je sám sebou mile překvapen – slibovalo líbivou podívanou. Jednak se v posledních zápasech oběma týmům daří, jednak Oceláři nemají problém hrát otevřenou partii i na venkovním kluzišti. Zásluhou lepšího bruslení si navíc už ve třetí minutě vybojovali první přesilovku, v té se jim však moc nedařilo.V závěru první třetiny MOUNTFIELD soupeře zatlačil k Dubově brance a dočkal se brankové radosti. Tomáš Vak u levé tyčky zakončoval do odkryté branky. Duba proti němu vytasil fantastický zákrok, po němž zůstal touš ležet na brankové čáře. Po něm se dokázal natáhnout nejrychleji domácí forvard s číslem 92 a zasunul jej do třinecké svatyně – 1:0. Na sklonku 22. minuty Mertl z otočky vyzval před brankovištěm ke skórování Tomáše Micku, který výzvu přijal a přidal druhý budějovický gól – 2:0.

Ve 33. minutě uháněli dva na jednoho Tomáš Micka s Jiřím Šimánkem, prvně jmenovaný volil střelu a volil správně – kotouč zaplachtil do horního rohu branky Ocelářů – 3:0..Tomáš Micka za tento víkend vstřelil už pátou branku.

V přesilové hře těsně před přestávkou se zblízka prosadil Josef Hrabal – 3:1.

V zěrečné třetině bylo jasné,že Třiinec vyvine obrovskú snahu na změnu skóre.To se potvrdilo už v osmé sekunde.

Lukáš Zíb se dostal do ideální střelecké pozice na mezikruží a pro něj netypicky střelou švihem se nemýlil – 3:2. Domácí znervózněli, vzpomínka na promarněný třígólový náskok v Litvínově je víc než živá.Snopkovu střelu od modré těsně před Dubou tečoval Jiří Šimánek – 4:2. Pro Oceláře se jednalo o velkou nepříjemnost. Okamžitě sice začali bušit do domácí obrany.Navíc v 54. minutě využil průrvy v soupeřově obraně Ondřej Veselý a po samostatném úniku, a ukázkovém blafáku, přinesl MOUNTFIELDU uklidňující vedení 5:2.Roman Tomas v 56. minutě i snížil na  konečných 5:3.Ve zbylých pár minutách si domácí výhru pohlídali a připsali si cenné tři body.jho