- Rubrika

Česká republika x Finsko – semifinále skupiny A

13.12.2008

Zápas s Finskem začal působivým ceremoniálem, při kterém byli zahrány hymny obou týmů. O2 Arénu prostoupil potlesk českých fanoušků a vůbec výborná atmosféra.

Hned v první minutě pokryl David Rytych dvěma zákroky nebezpečnou situaci před jeho bránou. Ale i finský golman na druhé straně měl co dělat. V sedmnácté minutě byl vyloučen na dvě minuty Pavel Kožušník za hrubost. Přesilovou hru ustáli a dokonce se dostali i do pěkné střelecké šance. V čase 19:15 bohužel po neodpískaném faulu na českého útočníka se při úniku na českou polovinu podařilo Finům skóorovat. Po první třetině 0:1.

Po začátku šťastnoou trefou a také díky Rytychově částečné nepozornosti vstřelil finský celek druhou branku. Fanoušci nespokojeně troubí a žádají gól. 10:32 Aréna bouří, záhy po neproměněné šanci je český hráč v rohu tvrdě atakován. 11:50 Tomáš Sladký trefuje levou tyčku. Fanoušci spouštějí mexické vlny což v čase 13:06 odmění Aleš Zálesný krásným breakovým gólem. Pěkná šance o minutu poději přeletí branku Finska. Po tom co se nechá česká obrana zatlačit hluboko na svou polovinu, Finové získají míček a přesnou trojkombinací dávají třetí branku. V čase 18:11 je vyloučen finský hráč Juha Kivilehto za nedovolené vrážení. V této třetině se našim početní výhodu nepodařilo využít, ale 11 vteřin zbývá i do další části. Po druhé třetině 3:1.

Ani v počátečních 11-ti vteřinách nepotrestají finský faul a tak se hra vrátí do počtu 5 na 5. V páté minutě se zranil finský hráč, zranění snad nebylo vážné. Byl vyprovozen diváckým potleskem. Tlak na naše florbalisty se s každou vteřinou zvyšuje. V čase 11:34 češi po nastřeleném míčku a dorážce Ostřanského dávají duležitý kontaktní gól. Jejich vášeň však opět zmrazí o minutu později Finská branka, kterou zakončoval Mikael Järvi. Navíc v je v čase 13:13 vyloučen Aleš Jakůbek na dvě minuty za hrubost. Češi se snaží do poslední chvíle, ale ani power play v posledních dvou minutách už je nespasí. Fanoušci přes dnešní neúspěch děkují za napínavý zápas. A sešlo se jich tu nemálo! Celých 10 340. Na závěr je jmenován hráčem zápasu na straně České republiky Aleš Zálesný a na straně Finska Santtu Manner.

Jan Píša

V současné době jsem studentem ČVUT v Praze na fakultě informačních technologií. K mým koníčkům patří sport, psaní literatury, publicistických článků, fotografování, tvorba grafiky a webových stránek.