- RubrikaNEWS

Česká hračka a řemeslo v Praze

29.11.2013

V Praze, na Novoměstské radnici se v sobotu 14. a v neděli 15. prosince bude konat 1. ročník adventního trhu ČESKÁ HRAČKA A ŘEMESLO.

Více jak 30 výrobců českých hraček a provozovatelů tradičních řemesel vám představí to nejlepší ze svých dílen!

Prodejní výstava hraček a ukázka tradičních řemesel návštěvníkům představí například dřevěné hračky, stavebnice, plechové a plastikové modely nebo klasické papírové vystřihovánky a omalovánky. Chybět nebudou ani společenské hry a puzzle nebo výrobky ze skla, kovu a bižuterie.

V sobotu i v neděli budou také připraveny dětské herny a tvořivé dílny. A to i od takových firem jako jsou Dino a Gecco. Naplánovaná je také dílna hlavolamů kouzelníka Paula Merilda či herní koutek s dřevěnými deskovými hrami Coolwood.

Zajímavý bude také doprovodný program (nejen) pro děti. V sobotu například vystoupí soubor Musica Malinconica nebo kapela Fénix s adventním pásmem. V neděli pak vystoupí Žongléři z Múzy dětem, o. s. nebo dětské sbory.

 

Připraveny také budou sladké i slané, teplé i studené dobroty. A to od palačinkárny Galetka, Café Kolíbka či grilované maso a další domácí dobroty.

Adventní trh pořádá Novoměstská radnice, příspěvková organizace MČ Prahy 2 a firma Česká hračka.