- RubrikaHudba

Celeste Buckingham vydává debut Don´t look back

5.4.2012

Celeste Buckingham na sebe upozornila duetem ‚Ja a ty‘ s Mikem Spiritem. Skeptici tehdy úspěch valentýnského singlu přičítali aktuálně nejžádanějšímu slovenskému rapperovi. Když ale o pár týdnů později vydala teprve šestnáctiletá zpěvačka hit Nobody Knows, nebylo pochyb, Česko-Slovensko má nový hlas! Nyní vydává svůj debut Don´t look back, který slavnostně pokřtí ve středu 4. dubna v restauraci Hrad přímo pod Bratislavským Hradem.

Termín vydání netrpělivě očekávaného prvního alba Celeste Buckingham byl původně ohlášen na přelom roku. Kvůli pracovním aktivitám v Nashvillu, kde zpěvačka strávila několik týdnů psaním a nahráváním novým skladeb pro americké kolegy, ale vychází deska s názvem ‚Don´t look back‘ až nyní. Kromě zmiňovaného hitu ‚Nobody Knows‘, který zpěvačka nazpívala na kompilaci F84 podporující nadační fond pracující se slovenskými autisty, obsahuje také singl ‚Blue Guitar‘, který bodoval ve slovenských hitparádách, nebo duet s Martinem Harichem ‚Mám Ťa Malo‘.

„Maťo mi vždy ochotně naslouchal a radil, když jsem mu ukazovala své věci. Byl nejvyšší čas, abychom vyzkoušeli, co dokážeme, když spojíme své síly i hlasy,“ pochvaluje si spolupráci Celeste a pozitivy na její adresu nešetří ani kolega ze soutěže Česko Slovenská Superstar. „Cel dodala písničce obrovskou energii.

Ve chvíli, kdy zazpívala první slovo, stala se z toho úplně jiná skladba, která přesně odpovídá stylu, který je jí blízký. Jsem pyšný, že jsme dosáhli takové fúze stylů a už se těším na první ohlasy,“ dodává Harich, který je zároveň autorem textu.

CD ‚Don´t look back‘ vzniklo v produkci bratislavského nahrávacího studia Littlebeat pod producentskou taktovkou Martina Šrámka a Andreje Hrušky. Téměř všechny skladby jsou na něm v angličtině, výjimkou je slovenský duet s Martinem Harichem a skladba s nádechem orientu a iránským textem, kterou zpěvačka odkazuje ke svým iránským kořenům. Multikulturnost se tak prolíná nejen Celestiným rodokmenem, ale pozitivně ovlivňuje i její tvorbu.

Role kmotra se ujal Majk Spirit, se kterým se Celeste potkala právě při nahrávání love songu „Ja a ty“ na Majkův debut ‚Nový člověk‘. „S Majkem si moc dobře rozumíme a naše spolupráce funguje super. Je to velmi talentovaný člověk – a takových na našem malém slovenském trhu není mnoho,“ říká zpěvačka. „Nejlepším důkazem toho, že jsem se spoluprací spokojený, je, že už teď připravujeme další společnou skladbu,“ prozrazuje Majk. Novým duetem, stejně jako na Slovensku již vydaným singlem ‚Blue Guitar‘ a dalšími, potěší Celeste již brzy také české fanoušky. „Aktuálně připravujeme jejich vydání pro český trh,“ slibuje Lumír Mati, který má na starost český management zpěvačky.