- RubrikaKULTURA

Celeste Buckingham uzavřela megaúspěšnou sezónu. Má Slávika, Otu i Žebřík!

24.3.2013

Nespočetným množstvím nominací ve slovenských i českých hudebních anketách odměnili fanoušci Celeste Buckingham za úspěšný rok 2012, ve které teprve sedmnáctiletá brunetka rozvířila stojaté vody pop-music vydáním alba Don´t Look Back s megahitem Run Run Run. Sérii proměněných nominací odstartovala jedna z nejúspěšnějších česko-slovenských zpěvaček slovenským Slávikem 2012. Vzápětí následoval úspěch skladby Run Run Run v prestižní anketě Žebřík 2012. Sérii doplnila v uplynulých dnech, když si z rukou legendárního kolegy Miroslava Žbirky převzala sošku OTO 2012 v kategorii Zpěvačka roku. Nejaktuálnější je však vítězství v Hudebních cenách Evropy 2, jejichž výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek 21. března. Celeste proměnila obě nominace a obsadila první příčky v kategoriích Zpěvačka roku a Píseň roku. V těchto chvílích už se nejoblíbenější zpěvačka slovenského publika opět věnuje povinnostem doma v USA. Zároveň však stíhá připravovat svou další, tentokrát květnovou, pracovní cestu do Evropy.

Po úspěšném roce Celeste Buckingham, který se nesl ve znamení jejího debutu Don´t Look Back a hitu Run Run Run, se oblíbená zpěvačka s multikulturními kořeny dočkala hned 5tinásobné odměny ze strany fanoušků. Svou první nezapomenutelnou hudební sezónu talentovaná umělkyně symbolicky uzavřela na předávání prestižních cen Osobnost televizní obrazovky 2012, ze kterého si odnesla cenu v kategorii Zpěvačka roku. Jen den předtím bodovala v prestižní anketě hudebního internetového portálu www.ireport.cz Žebřík 2013, ve které jí svou přízeň vyjádřilo tuzemské publikum. Díky tomu odcházela domů hned se dvěma soškami – za Skladbu roku /1.místo/ a Objev roku /3. místo/. Za velkou louži tak ke stříbrnému Slávikovi v kategorii Zpěvačka roku a Slávikovi za Objev roku putovaly v závěru minulého týdne další tři cenné trofeje.

„Jste skvělí, úžasní, nemám více slov! Děkuji, děkuji!“, vzkázala dojatá Celeste svým fanouškům. A to ještě nevěděla, že další úspěch v podobě vítězství v Hudebních cenách Evropy 2 na sebe nenechá dlouho čekat. Celeste bodovala v obou kategoriích, v nichž byla nominována, a za oceán tak poletí další ocenění. To jen potvrzuje, že je právem považována za jednu z nejúspěšnějších a nejžádanějších zpěvaček současnosti v Česku a na Slovensku.

Ještě před odletem do Ameriky stihla zpěvačka připravit pro své příznivce poděkování v podobě dvou překvapení. „Prvním je duet s Majkem Spiritem, který jsme nahráli ve studiu tento týden,“ prozrazuje a dodává: „druhým je pak velký společný koncert s Majkem, který se uskuteční poslední květnový týden v Bratislavě.“ Premiéra zmiňovaného společného singlu je plánována na 3. května. „Skladba je Majkovým dárkem k mým 18. narozeninám, které mám právě třetího května. Proto ji představíme přesně v tento den,“ vysvětlila oslavenkyně. Píseň zazní poprvé naživo právě na velkém narozeninovém dvojkoncertu 25. května 2013 v bratislavské Refinery Gallery, kde bude po několikaměsíční koncertní přestávce moct Celeste vidět a slyšet až dva tisíce fanoušků.