- RubrikaSportuj

CEB-Spata 3-7,Jihočeši po osmé prohráli

8.1.2010

Sparta po vyrovnaném souboji po první třetině deklasovala Budějovice.přitom meli HC Mountfield velmi dobře našlápnuto k vítězství.

České Budějovice 8.1.2010

Budějovičtí po velice slibně rozehrané první  třetině nedokázali si vedení udržet a nakonec  prohráli se Spartou Praha 3-7. Úvod zápasu ale přinesl poměrně rychlé vedení MOUNTFIELDU. Jen sedm vteřin stačilo Michalu Hudecovi, aby potrestal vyloučení POdlešáka – 1:0. Z vedení se ale domácí neradovali dlouho. V 9. minutě dalekonosnou střelou vyrovnal Michal Broš – 1:1. Zkušený hostující forvard se dnes dobře vyspal, neboť ve 12. minutě z pozice pravého beka od modré čáry další raketou dlouhého doletu strhnul vedení na stranu Pražanů a to v přesilovce – 1:2. Melicharovu křížnou přihrávku přes útočné pásmo přetavil v gól ranou z první Michal Mikeska – 2:2. Budějovický zimní stadión podruhé a naposled si užil v utkání vedení. Docílil jej ve 23. minutě, tedy už v regulerním čase prostředního dějství, Petr Gřegořek ranou z levého kruhu, a to za trvání trestu Reného Vydareného, dlouholeté ex-opory Jihočechů – 3:2.Nešťastné vyrovnání  na 3-3 pro Spartu pečetil domácí hráč Tůma vlastním gólem.Branka byla připsána Martinu Ručínskému.Tento gól dal krutou ránu domácim.Od této doby se  nebyli  schopni se vzpamatovat.Nevytvořili si žádnou brankovou příležitost.Naopak Sparta  hrála ve velkém stylu a dokázala ještě přidat další čtyři branky.Doma stracené body budou  Budějovickým moc chybět.