- RubrikaTECH

Bugatti Veyron mezi tiskárnami. Jaká je nejrychlejší?

22.1.2019

Uvažujete o koupi nové tiskárny a je pro vás důležitá zejména rychlost tisku? Již nemusíte složitě porovnávat jednotlivé tiskárny a shánět jejich parametry, neboť jsme to udělali za vás. Kromě toho vám poradíme, jaké další vlastnosti tiskárny byste měli řešit při jejím výběru. Jste připraveni na várku přínosných informací? Tak pojďme na to!
Pro koho jsou vhodné tiskárny s rychlým tiskem?

Tisknete pravidelně velké množství dokumentů a připadá vám, že to vždy trvá nějak moc dlouho? Pak právě vám se bude hodit tiskárna s dostatečnou rychlostí tisku. Bez problémů na ní vytisknete propagační letáky nebo materiály o několika desítkách stran. Výsledný tisk je i při vyšší rychlosti kvalitní, nerozmazává se a nerozpíjí se.

Kdy nemusíte přihlížet k rychlosti tisku?

Parametr rychlosti tisku vás nemusí příliš zajímat, pokud tisknete dokumenty o pár stránkách, nebo jen pár desítek stran za měsíc. V takovém případě vám stačí levnější inkoustová tiskárna s pomalejší rychlostí. Vždy si ověřte, na kolik stran vám náplň do tiskárny vystačí a počítejte s tím, že náklady na tisk bývají u inkoustové tiskárny o něco vyšší než u laserové.

Co dalšího si rozmyslet před nákupem nové tiskárny?

Před výběrem nové tiskárny si odpovězte na otázky, jaké typy dokumentů na ní budete tisknout a zda ji budete používat v domácím, nebo pracovním prostředí. Dále si rozmyslete, zda budete tisknout i barevné dokumenty a fotografie a v jakém množství za měsíc či za rok. Do dražší tiskárny se vyplatí investovat, jestliže požadujete kvalitní tisk a máte na tiskárnu speciální požadavky, například tisk ve formátu A3, každodenní oboustranný tisk, skener nebo kopírování.

Víme, jaké tiskárny jsou nejrychlejší!

Vybrali jsme několik různých druhů a značek tiskáren, tak se s námi inspirujte, jaké tiskárny pořídit svým zaměstnancům nebo rodinným příslušníkům. Při výběru jsme zohlednili i cenu, takže nejdražší tiskárna vyjde na 12 390 Kč.

Přehled rychlosti tisku u vybraných tiskáren na TisknuLevne.cz

Na co si dát pozor?

Údaje o počtu stran vytištěných za minutu mohou být zavádějící. Výsledný tisk nemusí být dostatečně kvalitní, neboť vyššího počtu stran za minutu dosáhnete pouze tiskem v nízké nebo střední kvalitě. Všímejte si proto, v jakém rozlišení se vám dokument při konkrétním nastavení rychlosti tisku vytiskne.

Nezapomínejte ani na cenu náplní do tiskárny. Ta totiž může výrazně ovlivnit celkové náklady na provoz zařízení. Doporučujeme si ověřit, zda do tiskárny můžete zakoupit i kompatibilní náplně, nebo se budete muset spokojit pouze s těmi originálními.

Výběr tiskárny nenechávejte na náhodě. Vyplatí se investovat trochu času do jejího hledání a porovnat jednotlivé parametry. Pokud však tento čas nemáte, jsme si jisti, že vám pomohla naše tabulka s přehledem rychlostí tisku a cen u vybraných tiskáren!

Podobné články