- RubrikaSportuj

Biatlonista Ondřej Moravec: Mým vzorem je Bjorndalen

20.1.2013

Ole Einar Bjorndalen. Úspěšnější biatlonista v současném světovém žebříčku snad není. I ten se představí na Mistrovství světa v bitalonu v Novém Městě na Moravě od 7. do 17. února. A právě on je vzorem letošní české biatlonové jedničky, Ondřeje Moravce.

Narodil se 9. června 1984. Vyrůstal stejně jako dlouholetý český biatlonista číslo jedna, Michal Šlesingr, v Letohradu. Jeho bývalým trenérem je Vlastimil Vávra a tím současným reprezentační kouč Ondřej Rybář. Účastnil se olympiády v italském Turíně i v kanadském Vancouveru.

Jeho maximem na mistrovství světa jsou výsledky ve štafetách. V italské Antholzi místo 5., ve švédském Öestersundu místo 7. a loni v Ruhloldingu v Německu místo 9.

Jinak právě loňské světové mistrovství v Německu pro něj bylo velmi úspěšné. V individuálním závodě obsadil 12. příčku, 13. místo v závodě s hromadným startem, 15. místo ve stíhacím závodě a 18. místo ve sprintu.

Letošní sezóna se ze začátku nevyvíjela ze začátku moc dobře. I přes výborný začátek ve smíšené štafetě, kde společně s Veronikou Vítkovou, Gabrielou Soukalovou a Michalem Šlesingrem ve švédském Öestersundu byl třetí, a v individuálním závodě, kde obsadil příčku 14.,se jeho výkonnost lehce zadrhla. Přelomová byla, stejně jako u děvčat, slovinská Pokljuka. Tam získal český reprezentant 8. místo ve sprintu a 2. místo ve stíhacím závodě. Stejný výsledek zopakoval i v německém Oberhofu, a v Ruhpoldingu si o jednu pozici pohoršil.