- Rubrika48. MFF KV

Bernard fest 2013? Jedno velké zklamání

26.6.2013

Hodně lidí by si řeklo, že práce novináře na hudebním festivalu nese různé výhody. Například VIP vstup a přístup ke kapelám. Za několik let novinářské práce to tak také vždy bylo. Organizátoři mi vždy vyšli vstříc, a kdykoliv jsem cokoliv potřebovala, bylo to vše takřka hotové jen jsem poprosila. Ovšem každá pohádka jednou skončí. U mě tato festivalová pohádka skončila v pátek 21. a v sobotu 22. června v Humpolci na Bernard festu.

Již příjezd do Humpolce a vpuštění do areálu přineslo velké zmatky. Organizátoři jistě nepočítali s tím, že novináři přijedou již na první páteční vystoupení. A když k tomu přidáme i to, že organizátoři nevěděli, kde se vůbec akreditace odevzdávají, zmatků je čím dál tím více.

Velkým zklamání pro mou osobu bylo to, že nakonec v Humpolci novinářská akreditace, znamenala pouze vstup zdarma bez jakékoliv výhody. Co to pro mou práci znamenalo? Přišla jsem o možnost fotit pod podiem a dostat se ke kapelám. Což byl velký problém. A když mi bylo jedním nejmenovaným organizátorem řečeno, že takhle to je na každém festivalu, vykulila jsem oči a divila se.

Nakonec však díky domluvě se security službou jsem se do zákulisí dostala. A to aspoň  ke kapelám Jaksi Taksi, Zde Klikni a Pátrači. Nakonec totiž mi byl vstup stejně zakázán.

První den tedy bylo zklamání tak velké, že mě to odradilo k příjezdu na sobotní program. I přesto, že v něm vystupoval Tomáš Klus nebo Wanastowi vjeci.

Na něco takového člověk nezapomene. A díky takovémuto přístupu je jasné, že Bernard fest už jako novinářka nikdy nenavštívím. A rozhodně za takovýto přístup ani nebudu utrácet ani peníze za lístek.