- RubrikaNEWS

be in: Modelky jen v časopisech

28.5.2011

Bezchybná tvář, perfektní make- up, dokonalé rysy. To vše je možné díky perfektním technikám a počítačovým programům. Nikdy se jim nemůžeme rovnat. To si myslí dívky i ženy při prohlížení módních časopisů. Napadlo však některé z vás, dámy či pánové, že modelkou/ modelem můžeme být všichni?

Každý z nás je alespoň několikrát za život v zaměření fotoaparátu. Svědčí o tom profilové fotografie na sociálních sítích. Kdo by se sám sobě nelíbil, si nebude uveřejňovat své fotografie tak, aby je viděli všichni přátelé. Sami sobě věříme a myslíme si, že alespoň za určitých okolností nám to sluší. Ať už je to na barbecue, na zábavě, rodinné oslavě či jen tak, když máme náladu si zapózovat před zrcadlem. Kdyby všechny tyto situace zachycovaly fotografové, top modelky by neměly co na práci.

Důkazem je jednadvacetiletá studentka Slezské Univerzity v Opavě. Slečna, kterou baví jak studia, tak četba a prodej literatury, se jako modelka neživí, ale klidně by se právě touto cestou mohla ubírat profesionálně. Fotografie, které pořídil Dominik Fuksa (velmi nadějný fotograf z Českého Těšína), jsou profesionální, zároveň vystihující jednoduchost a krásu běžného života. Adriana o focení: „S Dominikem mě focení baví, vždy mě dokáže správně nasměrovat tak, aby vynikly mé přednosti a zanikly nedostatky.“

Hlavní myšlenka dnešního seriálu je sdělení všem mladým lidem, kteří o sobě nemají příliš valné mínění. Jsmě ětšinou lidé, kteří ještě nemají ujasněno, kým v životě chtějí být. Někteřá z nás vědí, že chtějí mít rodinu, dům a nejlépe fůru peněz. Jiní chtějí být úspěšní a slavní. Jsou mezi námi i lidé, kteří nemají velké cíle a ideály. Stačí jim mít práci, dobré lidi kolem sebe a uznání ze strany rodiny. Jediné však máme všichni společné, chceme být spokojení. A právě takovým malým krokem ke spokojenosti může být právě uvědomnění si, že jsme krásní. Ikdyž nejsme na titulních stránkách časopisů, nebo tváří kosmetické značky. Protože s pomocí umělců bychom klidně mohli být. Buďme tedy sami sobě modelem. Vezměme si příklad ze slečny Adriany, která se stala modelkou ze dne na den, když se rozhodla zapózovat si před fotoaparátem jen tak z legrace.