- Rubrika52. MFF KV

Jak balit holky na mejdanech? V bláznivé lovestory se to nedozvíte, ale pobavíte se.

5.7.2017

Středoškolák Enn s kamarády chodí po večírcích, fláká se, dělá bordel, utahuje si z oslav 25 let od korunovace královny Alžběty, kterou právě Velká Británie žije, a jeho mámu asi trefí. Enn miluje punk a rád by založil s kamarády punkovou kapelu, jenomže nikdo z nich neumí na nic hrát. Taky by si rád našel holku, ale na divokých večírcích punkové královny Boadicey mu to moc nejde.

S kamarády se náhodou ocitá na podivné párty, kde se právě rodině vzepřela puberťačka Zan. Nechce jen pořád dodržovat pravidla, ale ráda by si i něco užila. Naivní dívka odchází s Ennem poznat punk. Jenomže jeho nová holka je z jiné planety. Doslova.

Ačkoliv se může zdát, že půjde o další přihlouplou teenagerskou komedii, název filmu Jak balit holky na mejdanech moc s dějem nekoresponduje. Komedie se sci-fi prvky obsahuje milý chytrý humor a má své kouzlo. Jak by taky ne, vznikla podle povídky Neila Gaimana.

Vtipné momenty snímku jsou založeny na rozdílných zvycích a chování mezi místními a mimozemšťany a mezi normálními lidmi a pankáči, kteří jsou pro ostatní také jako z jiné planety. Diváci se zasmějí bizarnostem, o které není nouze. Zábavní návštěvnící z kolonií jiných planet oblečení v latexu v barvě čaker nejsou invazivní vetřelci, ale tak trochu „joudové“. Naštěstí lovestory mezi kouzelnou mimozemšťankou Elle Fannig a citlivým pankáčem přináší únosnou míru bizarností. Nicole Kidman jako punková královna překvapí a potěší. Poslední scénu o 20 let později si mohli filmaři klidně odpustit.

Snímek Jak balit holky na mejdanech Johna Camerona Mitchella byl uveden na 52. Filmovém festivalu Karlovy Vary v sekci Horizonty.

Foto: kviff.com