- RubrikaNEWS

Antická desítka MISS ACADEMIA odhalena

17.1.2010

Soutěž MISS ACADEMIA ČR 2010 zná své finalistky. Deset dívek se v březnu utká o korunku a titul antické bohyně. Celkem 255 vysokoškolaček z celé České republiky poslalo přihlášku, aby mohly ukázat své přednosti těla i ducha v této prestižní soutěži. Dívky prošly náročnými castingy v Praze a ve Zlíně. Deset z nich se probojovalo do finále.

Na druhý casting 15. ledna přišlo o postup do finále bojovat 30 dívek do zlínského Univerzitního centra. „Prvním úkolem bylo zvládnutí vědomostně-inteligenčního testu. Realizační tým připravil 4 rozdílné verze, dvě z toho byly použity pro casting v Praze a dvě verze čekaly na dívky ve Zlíně,“ řekla jedna z manažerek projektu Hana Pavlínová. „Porota usedla na svá místa po dvanácté hodině, aby dívky svědomitě ohodnotila prostřednictvím přehlídky ve společenských šatech, rozhovoru a promenády v plavkách.“ Hodnocení se ujali předseda poroty Doc. RNDr. Vojtěch Křesálek Csc., ředitelka Ústavu marketingových komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Mgr. Ing. Olga Jurášková, zástupkyně Akademického senátu Bc. Jitka Alexová, zástupce mediálních partnerů Mgr. Štěpán Prachař, vedoucí divize skautingu agentury Elite Model Look Tereza Kuklíková a Hana Pavlínová, jedna z manažerek projektu MISS ACADEMIA ČR 2010. Ihned po vyhlášení výsledků zlínského semifinále organizátoři porovnali výsledné body všech dvaceti postupujících a vybrali konečnou desítku, která se 31. března 2010 v Městském divadle ve Zlíně utká o titul MISS ACADEMIA ČR 2010.

Z pražského semifinále postoupily:
1. Tereza Svobodová – Univerzita Karlova, 21 let, Karlovy Vary
2. Jana Tumová – Vysoká škola obchodní v Praze, 23 let, Praha
3. Aneta Hoffmannová – Univerzita Karlova, 23 let, Praha
4. Bohuslava Jiroušková – Univerzita Karlova, 20 let, Valašské Meziříčí
5. Michaela Junová – Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích, 23 let, České Budějovice

Ze zlínského semifinále postoupily:
6. Kateřina Kubačková – Ostravská univerzita v Ostravě, 20 let, Horní Těrlicko – Karviná
7. Radana Janovská – Univerzita Palackého v Olomouci, 20 let, Hustopeče
8. Lenka Kuglíková – Vysoká škola polytechnická v Jihlavě, 22 let, Brno
9. Bohdana Kopciová – Masarykova univerzita v Brně, 23 let, Třinec
10. Marie Chamillová – Masarykova univerzita v Brně, 21 let, Rožnov pod Radhoštěm

Pro finalistky je již za čtrnáct dní připraveno jedno z úvodních soustředění. „Při víkendovém
soustředění na holky čeká náročný program v podobě natáčení, focení a pořizování rozhovorů. Letošní
ročník se nese v duchu antiky. Chceme tím ukázat, že antika ctila přirozenou krásu, ale také intelekt a
moudrost,“ upřesnila manažerka Eva Krutáková.

Soutěž MISS ACADEMIA ČR pořádají letos již po 14. studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně v rámci předmětu Komunikační agentura. Oslovovány jsou všechny studentky vysokých a vyšších odborných škol z celé České republiky. Její počátek se datuje již k roku 1997, kdy byla v rámci reprezentačního plesu zlínské Fakulty technologické zvolena nejmilejší studentka. Od té doby soutěž prošla mnohými změnami, její poselství však zůstává stále stejné. Nehledáme umělé ideály dnešní doby, ale dívku, která ukáže, že ke skutečnému významu
slova krása patří hlavně půvab, šarm a inteligence.