- RubrikaSportuj

ANKETA : Mistrovství v biatlonu se fanouškům líbí

16.2.2013

Fanouškům, nejen z České republiky, si pochvalují jak to na Mistrovství světa v biatlonu vypadá. První své vajádřejní prozradil fanoušek z Bohumína : “ Je to tady super, je to moc krásný areál. Jsme tu poprvé. Moc se mi líbil závod štafet, sice jsem ho viděl v televizi, ale byl to super závod.“

Druhého jsem vyzpovídala malého klučinu u střelnice, která byla u stanu Kraje Vysočina. „Střílelo se mi docela dobře. Sice jsem žádný netrefil, ale taťka střílí líp. Taky bych si to chtěl někdy vyzkoušet na lyžích, moc se mi to tady líbí.

Nejzajímavější byla ale jedna norská fanynka, která prozradila velké sympatie k českému týmu.

Jak se Vám líbí Vysočina arena?

Je to krásné místo. Tady v Novém Městě jsem poprvé, ale jinak jsem byla v Praze šestkrát. Praha je krásné město.

Kdo je pro Vás favoritem soutěží?

Tak pokud to nejsou Norové tak je to těžké (smích). Martin Fourcade je výborný. Ale v ženách je to těžké, protože Tora Berger je jednoduše nejlepší a je strašně silná.

Jaké jsou vaše nejoblíbenější závody?

Všechny mají něco do sebe. Mám ráda tu rozmanitost lyžování.

A kdo je tedy z Norska favoritem u norských fanoušků?

Tak v ženách určitě Tora a v mužích Tarjei Boe.

A co vztah k českému týmu?

Je dobrý si myslím. Ve smíšených štafetách byli super, myslím, že všichni fanoušci z Norska jim to moc přáli. Když jsme tu fandili v mixových štafetách, tak jsme křičeli i na čechy. Dobré bylo, když ruský závodník několikrát netrefil, tak my všichni jen vykřikli, Ano! (smích) Fandíme českému týmu. Milujeme Českou republiku.