- RubrikaNEWS

ANKETA: Jakým novinám dáváte přednost – tištěným nebo internetovým?

16.10.2012

Noviny nám napomáhají orientovat se ve světě. Díky nim víme, co se kde stalo, co se chystá atd. První tištěné noviny se objevily roku 1605 a vydával je Johann Carolus v tehdejší Sváté říši římské. My se vás však ptáme, jestli je ve vašem životě prostor pro tištěné noviny a pokud ano tak  jaké (internetové či tištěné)? Podle mediálních projektů už čtenost tištěných novin klesá.

Je sice pravda, že na internetu najdete více informací, videí, fotogalerie, ale stále by se na staré dobré noviny nemělo zapomínat. Prošly s námi historií. U nás si například někteří pamětníci jistě pamatují Rudé právo. Internetové noviny tady nejsou zas až tak dlouho, jako ty tištěné. Existují stovky internetových novin, či jen soukromých blogeů, kteří se tím zabývají. Píší zprávy či nějaké poznatky ze světa nebo své vlastní komentáře na politiku. Skoro každý časopis, deník, noviny mají svou tzv. onlinovou podobu, kde si můžete přečíst vše, co se děje s předstihem. 

Své názory pište do komentářů nebo na oficiální zeď mezinami na facebooku.

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...