- Rubrika

Anifest 2009 se blíží! Známe jeho program!

24.4.2009

Anifest se nezadržitelně blíží a jen pár dní nás dělí od jeho začátku. Podívejme se na jeho program.

Anifest se tradičně koná hned na několika místech historické Třeboně. Tradičně proto můžete navštívit Divadlo J.K. Tyla, Zámeckou galerii, Masarykovo náměstí a další zajímavá místa. Vše začně 1. května, jak už jste se mohli dočíst na našich stránkách.

Program sice začne v pátek již v 9 hod., ale slavnostní zahájení je naplánováno až na osmou hodinu večer a to na Masarykově náměstí, kde se můžete podívat na bubenickou show nebo shlédnout vystoupení akrobatů. Pokud se vrátíme k dopolednímu programu, můžete se těšit například na blok studentských filmů (12:00, kino Světozor). Vaše mladší sourozence nebo kamarády jistě potěší krátký film Krtek a paraplíčko v Loutkovém divadle, kde se bude konat po celý festival program pro malé děti. Odpoledne pak stojí za shlédnutí film s názvem Krize masožravců, který je zapsán v mezinárodní soutěži (16 hod., kino Světozor).


Krize masožravců

Jistě nebude chybou navštívit festival i druhý den, tedy 2. května. Již v deset hodin se můžete těšit v KC Roháč na komedii Kung Fu Panda, celovečerní film USA. Ve Schwarzenberském sálu se koná k 20. výročí pádu Berlínské zdi program svoboda animace. Můžete zde shlédnout tzv. pásma škol z Belgie, Ruska, Izraele nebo Španělska a opět můžete shlédnou snímky patřící do mezinárodní soutěže v kině Světozor. Jde o Sita zpívá blues (18:00) a Idioti a andělé (21:00). Od filmů si můžete odpočinout na výstavě k filmu Jiřího Barty v Zamecké galerii. Akce se koná každý den. V půl desáte jistě nezapomeňte na celovečerní film Německa, Izraele a Francie Valčík s Bašírem, promítaný na Masarykově náměstí.

Ani v neděli nebude program o nic chudší. V Divadle J. K. Tyla můžete objevit poklady ruské animace. Pokud jste nestihli nějaký film, máte v tento den šanci. Koná se repríza například celovečerního filmu Idioti a andělé. Na tento den jsou převážně přichystané projekce krátkých filmů. Dětský program v loutkovém divadle stále probíhá! V tento den se navíc program uskuteční také v lázních Aurora, kde bude promítán film Vall-I v 18 hod. Tradičně bude také promítán v půl desáté na Masarykově náměstí film USA Farma zvířat.


Sita zpívá blues

Na poslední den festivalu, pondělí 4. května, jsou přichystané tradiční reprízy a projekce vítězných snímků. Slavnostní zakončení se koná na Masarykově náměstí, kde festival začínal, a to ve 20 hod. Těšit se můžete na vyhlášení vítězů festivalových soutěží. Tyto vítězné snímky budete moci shlédnout v půl desáté v kině Světozor.

Pokud máte Třeboň daleko od Vašeho bydliště, rozhodně nemusíte být smutní. Od 7. května probíhá Anifest 2009 také v Teplicích, kde se koná obdobný program. Přesný a podrobnější program si můžete stáhnout na stránkách Anifestu. 

foto: Krize masožravců (cine365.com), Sita zpívá blues (arqueirozen.blogger.com)