- RubrikaSportuj

ANALÝZA: Ve sprintu žen rozhodovala střelba i běh

10.2.2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Hned několik zajímavých výsledků přinesl závod žen ve sprintu na Mistrovství světa v biatlonu, které se koná v Novém Městě na Moravě. Favoritky vyhořely i překvapily. Podobně tomu bylo i u dalších umístění jiných závodnic. Například na vítězku sprintu by nikdo z expertů před závodem nesázel.

Tím první jsou výsledky střelby. V první dvacítce závodnic máme hned 7 závodnic, které odstřílely čistě. Mezi nimi byly vítězka Olena Pidhrushna a Vita Semerenko z Ukrajiny, Olga Vilukhina z Ruska, Ann Kristin Aafedt Flatland z Norska nebo naše Veronika Vítková.

V běhu byla jasně nejrychlejší dvojice Tora Berger z Norska a Miriam Gössner z Německa. Tak velmi překvapila tím, že zastřílela stojku za nula. Přitom na ležce udělala dvě chyby.

Nejvíce trestných kol z favoritek rozhodně běžela Darya Domracheva, která si naložila 5 trestných okruhů. Celkově však nejvíce kol běžela Natalija Kocergina z Lotyšska, která běžela o dvě kola více.

Česká děvčata ve střelbě držela v celku průměr. Gabriela jela na trestné kolo po pozici vestoje, Jitka Landová zastřílela čistě a Barbora Tomešová si své dvě chyby rozdělila mezi stojku a ležku.