- RubrikaSportuj

ANALÝZA: Sprint mužů byl spíše o běhu

10.2.2013

Emil Hegle Svendsen i Martin Fourcade, první dva muži včerejšího sprintu na Mistrovství světa v biatlonu, si připsali po jedné chybě na střelnici. Oba ve střebě ve stoje. Ovšem jejich běh patří k těm nejlepším v celém světovém poháru. Jak oba říkají, velké rozdíly mezi nimi nejsou. A to i bylo vidět ve sprintu. Martin skončil o pouhých 8 sekund za svým norským protivníkem.

V celém startovním poli ale těch čistých střelců bylo ve sprintu pomálu. V první dvacítce to byl třetí Jakov Fak ze Slovinska, pátý Dmitry Malyshko z Ruska a šestý francouz Alexis Bouef. Dále Simon Eder z Rakouska, Anev Kasimir z Bulharska a Björn Ferry. Celkově čistě střílelo 13 borců. Což z počtu 136 je hodně málo.

Nejvíce trestných okruhů ze všech si dala dvojice Milan Szabo, který kroužil šestkrát, stejně jako Oystein Slettmark z Grónska.

Čeští biatlonisté si na střelnici moc nepomohli. 24. Zdeněk Vítek minul jednou, ale jeho běh byl pomalejší. Jaroslav Soukup minul dvakrát, a i kvůli tomu je na 27.místě. Na místě 35. je Ondřej Moravec, který třikrát minul. Ovšem na ležce. Jeho stojka bylo opět bravúrní, podobně jako tomu bylo ve štafetovém závodě.

Posledním z našich byl Michal Šlesingr. Ten obsadil 52. pozici a minul třikrát, jednou na ležce a dvakrát na stojce.