- Rubrika45. MFF KV

Aňa Geislerová představila režiséry sekce kritiků Variety

7.7.2010

Dny kritiků Variety mají každý rok v Karlových Varech své místo. V této sekci najdete deset vybraných filmů mladých nadějných režisérů z celé Evropy. V pondělí proběhly dvě akce k tomuto tématu.

Krátce po poledni se na terase hotelu Thermal konala coctail párty, kde se postupně představilo všech deset režisérů ze sekce Variety Critic’s. Speciální pozvání přijala herečka Aňa Geislerová. Ta se ujala moderování a zároveň se omlouvala, za její zmatenost. Po předchozí probdělé noci byla lehce společensky unavená (narozeniny Jiřího Macháčka). Po společném focení byl připravený raut a milé posezení u hezky prostřených stolů s jahodami v čokoládě.

Aňa Geislerová v roli moderátorky

O několik hodin později pak čekal na pozvané hosty další večírek v Poštovním dvoře. Odpoledne sice pršelo, ale našťestí se vyjasnilo a návštěvníci mohli posedávat pod širým nebem. Vynikajícího jídla a pití bylo všude dost.

Po úvodních slovech představenstva a předání cen kritiků pro zmíněné režiséry přisla na řadu kapela, která se postarala o zbytek zábavy celého večera. Na tanec to ze začátku tedy opravdu nevypadalo, postupně se na tanečním place nedalo hnout. A tak se v rytmu cikánské hudby radovala i Eva Zaoralová, Kryštof Hádek, nebo i herečka Anna Šišková s dcerou Terezou (režisérka dokumentu Ježíš je normální).

Pokud máte chuť se podívat na některý s filmů ze sekce Variety Critic’s, zalistujte v programu, kdy se promítají. Stojí opravdu za to.

To nejdůležitejší – Velká Británie, režie: Bruce Webb
Vždy připraven – Německo, režie: Markus Goller
Špion Garbo – Španělsko, režie: Edmon Roch
Ježek – Francie, režie: Mona Achache
Čestná medaile – Rumusko, Německo, režie: Calin Peter Netzer
Miss Kicki – Švédsko, Tchaj-wan, režie: Hakon Liu
Muži v říji – Česká republika, režie: Robert Sedláček
Druhá strana mince – Polsko, režie: Borys Lankosz
Snímek – Irsko, režie: Carmel Winters
Oddás mě? – Švýcarsko, režie: Micha Lewinsky