- RubrikaNEWS

Americký metalový zpěvák Randy Blythe před českým soudem

5.2.2013

PRAHA – Městský soud v Praze celý tento týden projednává zabití fanouška zpěvákem. Obviněným je metalový zpěvák Randy Blythe. Ten se loni v červnu vydal českým policistům, když měl v Praze opět koncertovat. Randy Blythe považuje soudní líčení za příležitost k očištění svého jména. Podle svých slov si není vědom toho, že by nikomu ublížil.

K incidentu mělo dojít v květnu roku 2010 při koncertu v klubu Abaton. Tehdy měl zpěvák podle žaloby do fanouška strčit. Ten pak zády spadl z pódia a při nárazu se uhodil do hlavy o betonovou zem. Zraněný byl pak transportován do ústřední vojenské nemocnici v Praze, kde zemřel na krvácení do mozku.

Soud probíhá od pondělí bez přítomnosti kameramanů. Televizní štáby budou připuštěny pouze vyhlášení rozsudku. Soud už vyslechl všechny členy kapely, manažera kapely, Jaroslava Noska – otce zemřelého  i samotného zpěváka. Ten se hájil nedisciplinovaností fanoušků i svým špatným zrakem, neboť každé vystoupení absolvuje bez brýlí.

Frontman skupiny  Lamb of God si sice pamatuje na to, že s fanoušky byl na pražském koncertě před třemi lety problém. Vzpomíná si, že jistého člověka sám z pódia shodil. V průběhu výslechu se však zjistilo, že tím, koho si obviněný zpěvák pamatuje, není skutečná oběť, ale jiný nedisciplinovaný fanoušek s příjmením Pořádek.

Jako důkazní materiál posloužil v průběhu soudu použit i zhruba 30 minutový videozáznam, který byl pořízen návštěvníkem koncertu Jiřím Chorošem. I on byl následně vyslechnut. Záznam však také zachycuje pouze incident s již zmiňovaným fanouškem Pořádkem. Randy Blythe si pamatuje na pražský koncert, jako na velmi problémový, neboť tam měl problém s větším množstvím fanoušků, kteří nerespektovali vyhrazené místo před pódiem a snažili se dostat až na scénu ke zpěvákovi. Jeden z těch, kteří se dostali až na pódium, zpěváka obtěžoval dokonce tím, že jej při zpěvu objímal.

Za zabití mladíka může soud metalovému zpěvákovi vyměřit trest ve výši 5 až 10 let vězení. Randy Blythe slíbil, že se podrobí rozhodnutí soudu a že respektuje české právo. Nechce se vyhýbat odpovědnosti, ačkoliv si  sám není vědom toho, že by jeho rukou kdokoliv zemřel.

 

Tomáš Kabát, Miroslav Varga

Miroslav Varga

Sám sebe bych popsal jako takového "píšícího zahrádkáře", neboť vždycky, když mám chuť něco okopat nebo zasít, usednu ke klávesnici a neodlepím od ní prsty. Pracuji rád pro Mezinami, i když v současnosti trošku zanedbávám... Snažím se zde psát články, které lidi baví, které se čtou. Je jen na vás, zda je přijmete...